سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مقام لبنانی:هشدارهای سیدحسن نصرالله به قبرس نتیجه داد

تسنیم | بین‌الملل | شنبه، 02 تیر 1403 - 10:49
معاون رئیس پارلمان لبنان با اشاره به اینکه این کشور هرگز به دنبال جنگ نیست تاکید کرد پیام های هشدارآمیز سیدحسن نصرالله به قبرس نتیجه داد و مقامات آن بلافاصله با بیروت تماس گرفته و گفتند اجازه نمی دهند از خاک قبرس برای حمله به هیچ کشوری استفاده شود.
قبرس،لبنان،نصرالله،سيد،حسن،جنگ،اشغالي،فلسطين،بيروت،صهيونيستي ...

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم،«الیاس بوصعب» معاون رئیس پارلمان لبنان طی سخنانی درباره سفر اخیر «آموس هوکشتاین» فرستاده آمریکا به بیروت و ماموریتی که وی داشت، اعلام کرد: این سفر هوکشتاین در چهارچوب ادامه سفرهایی است که او قبلاً انجام داده بود.
وی افزود: ماموریت هوکشتاین در بیروت و فلسطین اشغالی، جلوگیری از وقوع جنگ گسترده و بازگرداندن ثبات به مرزهای لبنان و فلسطین اشغالی بود و همه می‌دانند که در صورت جنگ، شهرک نشینان اسرائیلی نمی‌توانند به شمال فلسطین اشغالی برگردد.
این مقام لبنانی تاکید کرد: تنها راه حل برای بازگشت شهرک نشینان و همچنین آرام شدن مرزهای لبنان و فلسطین اشغالی، استفاده از راهکار دیپلماتیک است.
معاون رئیس پارلمان لبنان درباره نگرانی قبرس بعد از تهدیدات اخیر سید «حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله گفت: مقامات قبرسی تماس‌هایی با ما برقرار کردند و سفیر قبرس از ما خواست تا موضوع را روشن کنیم.
همچنین تماس‌هایی میان مقامات قبرسی و لبنانی برقرار شد و قبرس صراحتاً اعلام کرد که استفاده از خاک خود برای حمله به هیچ کشوری را نمی‌پذیرد.
با توجه به اینکه دو پایگاه انگلیسی در قبرس وجود دارد، الیاس بوصعب در پاسخ به این سوال که آیا در صورت آغاز جنگ همه جانبه علیه لبنان، اسرائیل ممکن است از این پایگاه‌ها برای حمله به لبنان استفاده کند، گفت: پیام سید حسن نصرالله هشداری برای قبرسی‌ها بود و از نظر من این هشدار نتیجه داد و مجدداً تاکید می‌کنیم که ما خواستار جنگ نیستیم.
سید حسن نصرالله در سخنرانی اخیر خود که عصر چهارشنبه گذشته انجام شد، به قبرس درباره همکاری با رژیم صهیونیستی علیه لبنان هشدار داده و گفت: فقط یک کلمه خطاب به قبرس می‌گویم، اینکه دولت قبرس باید از گشودن فرودگاه‌هایش به روی رژیم صهیونیستی برای حمله به لبنان خودداری کند؛ زیرا چنین اقدامی بدان معناست که قبرس بخشی از جنگ بوده و ما با این کشور بر همین اساس برخورد خواهیم کرد.
این سخنان دبیرکل حزب الله موجب وحشت قبرس شده و «نیکوس خریستودولیدس» رئیس جمهور قبرس بعد از هشدار سید حسن نصرالله گفت: ما در هیچ درگیری شرکت نمی‌کنیم و طرف هیچ کسی نیستیم، ما بخشی از راه حل هستیم نه مشکل.
سخنان سید حسن نصرالله همچنین پاسخی به فرستاده آمریکا در بیروت بود، مبنی بر اینکه اگر آمریکا به دنبال آرام کردن جبهه جنوب لبنان است، ابتدا باید جنگ غزه را متوقف کند.
سید حسن نصرالله همچنین به شکل صریح از قدرت مقاومت و توانایی تسلیحاتی آن صحبت و برای اولین بار از عباراتی استفاده کرد که نشان می‌داد، نبرد با دشمن صهیونیستی در زمین، دریا و هوا خواهد بود.
انتهای پیام/