سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سهمیه 60 میلیاردی تسهیلات مشاغل خانگی در قشم

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 02 تیر 1403 - 10:49
رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان قشم سهمیه این شهرستان در بخش تسهیلات مشاغل خانگی را برای امسال 60 میلیارد ریال اعلام کرد.
قشم،تسهيلات،مشاغل،خانگي،شهرستان،تعاون،حوزه،پرداخت،گذشته

رضا مشایخی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قشم، اظهار داشت: سهمیه این شهرستان در بخش تسهیلات مشاغل خانگی را برای امسال 60 میلیارد ریال است که 60 درصد تسهیلات به متقاضیان در قالب پشتیبان و 40 درصد نیز به صورت مستقل به فعالان مشاغل خانگی پرداخت خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: اولویت پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی با متقاضیانی است که در سنوات گذشته ثبت نام و موفق به دریافت تسهیلات نشده‌اند و یا متقاضیانی که به بانک معرفی و تسهیلات دریافت نکرده‌اند، است.
رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان قشم سقف پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی برای هر نفر را 150 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: این تسهیلات با سود چهار درصد و بازپرداخت پنج‌ ساله اعطا می‌شود.
مشایخی اظهار داشت: حمایت از فعالان مشاغل خانگی از برنامه های‌ مهم اقتصادی به شمار می‌رود و حمایت خوبی نیز تاکنون از فعالان این حوزه صورت گرفته که همچنان استمرار دارد.
به گفته وی تسهیلات مشاغل خانگی در قشم توسط بانک‌های عامل تجارت، رفاه کارگران، توسعه تعاون، صادرات، ملت، پست بانک و سپه به متقاضیان پرداخت می‌شود.
روئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان قشم به توسعه بخش تعاون و اجرای سند توسعه این حوزه را مورد تاکید قرار داد و گفت: هم اکنون 202 تعاونی فعال در قالب یازده رشته فعالیت شامل حوزه تامین نیاز تولیدکنندگان، تامین نیاز مصرف کنندگان، تامین نیاز صنفی، تولیدی توزیعی، حمل و نقل، خدمات، سهام عدالت، صنعتی، عمرانی، مسکن و کشاورزی در این شهرستان مشغول به‌کار هستند.
مشایخی با اشاره به عملکرد خوب شهرستان قشم در سال گذشته در حوزه اشتغال‌زایی، خاطرنشان کرد: تعهد دستگاه‌های اجرایی قشم در سال گذشته ایجاد یک هزار و 447 نفر بود که این آمار با یک رشد 300 درصدی به حدود سه هزار نفر رسید.
وی تعهد امسال دستگاه‌های اجرایی قشم در نیمه نخست را یک هزار و 800 شغل اعلام کرد و گفت: با توجه به عملکرد خوب سال گذشته، به طور یقین امسال نیز شاهد جهش خوبی در اشتغال‌زایی در قشم خواهیم بود.
انتهای پیام/7558/