سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

برتری تیم دختران ایران مقابل قزاقستان - تسنیم

تسنیم | ورزشی | شنبه، 02 تیر 1403 - 10:30
تیم والیبال نوجوانان دختر ایران در پنجمین دیدار خود در قهرمانی آسیا موفق به شکست قزاقستان شد تا در آستانه ثبت رکورد جدیدی در قاره کهن شود.
ايران،تيم،مسابقه،مسابقات،كسب،رتبه،دختر،نوجوانان،25،پنجم

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، پانزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان دختر زیر 18 سال آسیا از 27 خرداد تا سوم تیرماه در ناخون پاتوم کشور تایلند پیگیری می‌شود و تیم نوجوانان دختر ایران هشتمین حضور خود در این رقابت‌ها را تجربه می‌کند.
تیم ایران از ساعت 6:30 صبح امروز (شنبه دوم تیرماه) به وقت تهران برای کسب عنوان پنجم تا هشتم این رقابت‌ها به مصاف قزاقستان رفت.
ملی پوشان ایران در این مسابقه سه بر یک به پیروزی رسیدند تا ضمن کسب دومین برد در این رقابت‌ها، فردا در آخرین دیدار برای کسب رتبه پنجم به میدان بروند.
شاگردان فاطمه شعبان خمسه در ست دوم این دیدار 25 بر 23 نتیجه را واگذار کردند اما در ست‌های اول، سوم و چهارم به ترتیب با امتیازهای 25 بر13، 25 بر 16 و 25 بر 13 به پیروزی رسیدند تا سه بر یک فاتح مسابقه برابر قزاقستان شوند.
معصومه قدمی، مبینا کریمی، یسنا آهنکوب‌رو، هستی واحدی، یلدا جعفری و مریم قاضی راد (لیبرو)، ترکیب تیم ایران در ابتدای این مسابقه بودند.
وانگ جون به عنوان داور اول و بوسارین از تایلند به‌عنوان داور دوم قضاوت این مسابقه را برعهده داشتند.
تیم ملی نوجوانان دختر ایران در مرحله مقدماتی یک پیروزی برابر فیلیپین و یک ناکامی برابر ژاپن تجربه کرد و به جمع هشتم تیم برتر مسابقات راه یافت.
شاگردان شعبان خمسه در مرحله دوم مسابقات مغلوب تیم چین‌تایپه و کره‌جنوبی شدند تا از راه یابی به جمع چهار تیم برتر رقابت‌ها بازبمانند.
ملی‌پوشان ایران فردا در آخرین دیدار خود در این رقابت‌ها برای کسب رتبه پنجم جدول به مصاف برنده مسابقه امروز ازبکستان و کره‌جنوبی خواهند رفت.
والیبال نوجوانان دختر ایران تا کنون در هفت دوره این رقابت‌ها شرکت کرده است که رتبه هفتمی در سال 2018 و 2022 بهترین جایگاه کسب شده ایران در این مسابقات است.
بدین ترتیب تیم ایران که تا کنون رتبه ششمی‌اش قطعی شده است، در آستانه ثبت رکورد جدیدی در قاره‌ کهن آسیا است تا بهترین عملکرد تاریخ خود را در این مسابقات ثبت کند.
انتهای پیام/