خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 04 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بازار تاریخی «گرجیلر» تبریز مرمت می‌شود - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 02 تیر 1403 - 10:13
شهردار منطقه هشت تبریز از آغاز عملیات جداره سازی بازار تاریخی گرجیلر خبر داد.
بازار،تبريز،تاريخي،نماي،بيروني

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، حسین منیری‌فر در راستای ساماندهی نمای بیرونی بازار تبریز گفت: پس از برگزاری جلسات متعدد و تصویب طرح، پروژه جداره‌سازی نمای بیرونی بازار تاریخی تبریز در 10 فاز و زیرنظر کارشناسان میراث فرهنگی آغاز شده و به‌سرعت در حال اجرا است.
وی افزود: بازار گرجیلر یکی از مهم‌ترین ورودی بازار تاریخی تبریز است که به علت وجود جداره‌های تاریخی ارزشمند در طول این بازار، شهرداری منطقه هشت تبریز، مرمت و احیای جداره‌های تاریخی این مسیر را در حداقل زمان ممکن اجرایی و این مسیر تاریخی را ساماندهی خواهد کرد.
شهردار منطقه هشت تبریز گفت: با توجه به وضعیت نامناسب نمای بیرونی بازار تبریز، شهرداری منطقه هشت از ماه قبل عملیات جداره‌سازی نمای بیرونی بازار تاریخی تبریز را با همکاری اداره کل میراث فرهنگی استان آغاز کرده است و در کنار جداره‌سازی بلوار جمهوری اسلامی، عملیات جداره‌سازی بازار گرجیلر آغاز شده است.
منیری‌فر با اشاره به جزئیات این پروژه، گفت: پروژه جداره‌سازی بازار گرجیلر به طول 500 متر، حدفاصل بلوار جمهوری اسلامی تا ورودی باشماقچی بازار را شامل می‌شود که عملیات مرمتی و نماکاری آجری جداره‌ها به صورت سنتی و همگون با بافت تاریخی تبریز آغاز شده است و به زودی جداره‌سازی می‌شود.
انتهای پیام/