سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بازگشت حجاج به کشور آغاز شد

تسنیم | اجتماعی و حوادث | شنبه، 02 تیر 1403 - 10:12
با نخستین پروازها از دو فرودگاه مدینه و جده به مقصد اهواز و تهران، خروج زائران کشورمان از سرزمین وحی آغاز شد.
مدينه،فرودگاه،جده،پرواز،زائر،حجاج،پروازهاي

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، با آغاز پروازهای بازگشت حجاج کشورمان از صبح روز جمعه (یکم تیر) از دو فرودگاه مدینه و جده، نخستین کاروان‌های زائران ایرانی سرزمین وحی را ترک کردند.
اولین پرواز بازگشت حجاج ایرانی به مقصد اهواز ساعت 5:20 دقیقه صبح روز جمعه (به وقت عربستان) با 263 زائر فرودگاه مدینه را ترک کرد و دومین پرواز نیز از فرودگاه جده به مقصد تهران صورت گرفت.
به گفته محمد معصومی؛ نماینده ایران ایر در عربستان در موسم حج تمتع 1403 پروازهای بازگشت زائران «مدینه قبل» از فرودگاه جده و زائران «مدینه بعد» که در این مرحله برای زیارت به شهر پیامبر سفر می‌کنند از فرودگاه مدینه به میهن اسلامی بازمی‌گردند.
همچنین در پروازهای 4 روز نخست مدینه به کشور روزانه بیش از 4000 زائر مدینه قبل به صورت ترانزیت از این شهر راهی ایران می‌شوند.
از مجموع 87 هزار و 650 زائر ایرانی حج امسال قرار است حدود 50 هزار حاجی از فرودگاه مدینه و بقیه حجاج از فرودگاه جده از طریق هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) به کشور منتقل شوند.
طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته، آخرین پرواز 24 تیرماه (هشتم محرم) از فرودگاه جده به مقصد تهران خواهد بود و با این پرواز نیروهای ستادی و اجرایی به کشور باز خواهند گشت.
انتهای پیام/