سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

آمریکا مجوز حمله اوکراین به روسیه را صادر کرد

آفتاب | بین‌الملل | شنبه، 02 تیر 1403 - 10:00
وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد ارتش اوکراین اجازه دارد از موشک‌های دوربردی که ایالات متحده در اختیار کی‌یف قرار داده است، در حمله به روسیه استفاده کند.
اوكراين،حمله،روسيه،آمريكا،اعلام،هوايي،خاك،دفاع

آمریکا مجوز حمله اوکراین به روسیه را صادر کرد
وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد ارتش اوکراین اجازه دارد از موشک‌های دوربردی که ایالات متحده در اختیار کی‌یف قرار داده است، در حمله به روسیه استفاده کند.
به گزارش آسوشیتدپرس، پت رایدرسخنگوی پنتاگون گفت که روسیه ازخاک خودبه عنوان «منطقه امن» استفاده کرده و از داخل مرز‌های خود به اهدافی در اوکراین حمله می‌کند.
از آنجایی که شاهد چنین عملیاتی از سوی این نیرو‌ها بوده‌ایم، به اوکراین توضیح داده‌ایم که می‌تواند و حق دارد در دفاع از خود به این حملات پاسخ دهد
پنتاگون اعلام کرد که این مجوز به معنی اتخاذ یک سیاست جدید نیست.
چارلی دیتس سخنگوی نیروی زمینی ارتش آمریکا نیز گفت: اگر روسیه از خاک خود حمله کرده یا بخواهد حمله کند منطقی است است که اوکراین اجازه داشته باشد به نیرو‌هایی که از مرز خود به خاک اوکراین حمله می‌کنند، پاسخ دهد.
علاوه بر این.
اوکراینی‌ها می‌توانند از سامانه‌های دفاعی که ارائه شده توسط آمریکا برای ساقط کردن هواپیما‌های روس استفاده کنند، حتی اگر این هواپیما‌ها در حریم هوایی روسیه باشند یا بخواهند به حریم هوایی اوکراین شلیک کنند.
از سوی دیگر، واشنگتن پست جمعه گزارش داد که واشنگتن، اوکراین را از هدف قرار دادن برخی پایگاه‌های هوایی در خاک روسیه با استفاده از تسلیحات آمریکایی منع کرده است.
این گزارش به نقل از مقام‌های اوکراینی افزود که آمریکا استفاده از این تسلیحات را به کمتر از صد کیلومتر از مرز محدود کرده است.
مقام‌های آمریکایی از تایید این خبر خودداری کرده و اعلام کردند که صحبت از کمتر از صد کیلومتر دقیق نیست.
در همین حال، کاخ سفید پنجشنبه اعلام کرد که قصد دارد انتقال موشک‌های رهگیری ضدهوایی به اوکراین را تسریع کند.
آمریکا پیشتر سامانه‌های دفاع ضدهوایی از جمله پاتریوت و سامانه موشکی پیشرفته ملی زمین به هوا (NASAMS) را به اوکراین داده بود.