سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کاهش سرعت رشد فعالیت‌های تجاری انگلیس - تسنیم

تسنیم | اقتصادی | شنبه، 02 تیر 1403 - 09:49
بر اساس یک نظرسنجی که نتایج آن روز جمعه منتشر شد، فعالیت تجاری در بریتانیا طی ماه ژوئن با کم ترین سرعت خود از ماه نوامبر رشد کرد چرا که کاهش فعالیت بخش خدمات در این کشور، عملکرد قوی تر در بخش تولید را خنثی کرد.
ماه،انتخابات،فعاليت،نوامبر،ژوئن،تجاري،حزب،اساس،واحد،كاهش

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از فایننشال تایمز، بر اساس یک نظرسنجی که نتایج آن روز جمعه منتشر شد، فعالیت تجاری در بریتانیا طی ماه ژوئن با کم‌ترین سرعت خود از ماه نوامبر رشد کرد چرا که کاهش فعالیت بخش خدمات در این کشور، عملکرد قوی‌تر در بخش تولید را خنثی کرد.
شاخص ترکیبی مدیران خرید PMI در انگلیس از 53 واحد در ماه مه به 51.7 واحد در ماه ژوئن کاهش یافت که نشان دهنده افزایش آهسته و ملایم فعالیت تجاری در پایان سه ماهه دوم و پایین ترین میزان از نوامبر 2023 می‌باشد.
این ارقام کمتر از انتظارات اقتصاددانان بود.
کریس ویلیامسون از مؤسسه اس‌اندپی گلوبال گفت که این داده ها تا حدی منعکس کننده "عدم اطمینان در مورد محیط کسب و کار در آستانه انتخابات است.
بر اساس این گزارش، ادامه بحران هزینه‌های زندگی یکی از نگرانی‌های اصلی رای دهندگان بریتانیایی در انتخابات پارلمانی است، زمانی که آنها قانونگذاران را برای پر کردن تمام 650 کرسی مجلس عوام انتخاب می‌کنند و رهبر حزبی که اکثریت را به دست آورد، نخست وزیر می شود.
در حالی که انتظار می‌رود حزب محافظه‌کار ریشی سوناک پس از 14 سال قدرت شکست بخورند، وضعیت وخیم اقتصاد - همراه با سرخوردگی عمیق از سیاست و سیاستمداران در میان رای‌دهندگان - به این معنی است که حال و هوای غالب پیش از انتخابات حال ناخوشی است، نه هیجان یا امید به تغییر، حتی اگر حزب مخالف کارگر پیروز شود.
انتهای پیام/