خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 04 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

محسن بختیار موفق به کسب مدال برنز شد

باشگاه خبرنگاران | ورزشی | شنبه، 02 تیر 1403 - 09:43
ملی پوش وزنه‌برداری جانبازان و توان‌یابان کشورمان در رقابت‌های جام جهانی گرجستان موفق به کسب مدال برنز شد.
ورزشكار،وزنه،گرجستان،كيلوگرم،مسابقات

مسابقات جام جهانی ۲۰۲۴_ تفلیس؛
رقابت‌های جام جهانی وزنه برداری به میزبانی کشور گرجستان در حال برگزاری است و امروز در دومین روز از مسابقات، محسن بختیار نخستین نماینده کشورمان در دسته ۵۹ کیلوگرم به روی تخته رفت و در حرکت اول خود موفق به مهار وزنه ۱۷۹ کیلوگرمی شد.
او در حرکت دوم وزنه ۱۸۷ کیلوگرم و در حرکت سوم وزنه ۱۸۹ کیلوگرم را مهار کرد و در جایگاه چهارم ایستاد و در بخش مجموع موفق به کسب مدال برنز شد.
در این دسته وزنی ۲۲ ورزشکار به رقابت پرداختند که در بخش انفرادی نمایندگانی از کشور‌های عراق، مصر و السالوادور به ترتیب در رده‌های اول تا سوم ایستادند.
گفتنی است این پنجمین دوره جام جهانی پاراوزنه برداری در سال ۲۰۲۴ محسوب می‌شود و آخرین رویداد این رشته ورزشی پیش از بازی‌های پارالمپیک پاریس است و در این دوره ۳۲۹ ورزشکار از ۷۱ کشور برای کسب رنکینگ پارالمپیک پاریس در پایتخت گرجستان شانس خود را برای کسب سهمیه بزرگترین رویداد ورزشی امتحان می‌کنند.
در این مسابقات گرجستان با ۱۶ ورزشکار، ازبکستان با ۹ ورزشکار، چین با ۸ ورزشکار و تیم ملی ایران با ۷ ورزشکار، دارای بیشترین ورزشکار در بخش آقایان هستند.