سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ورود ناو هواپیمابر آمریکایی به کره‌جنوبی

مشرق | بین‌الملل | شنبه، 02 تیر 1403 - 09:25
نیروی دریایی کره‌جنوبی اعلام کرد یک ناو هواپیمابر هسته‌ای آمریکایی به نام «تئودور روزولت» امروز (شنبه) برای مانورهای نظامی مشترک با کشور میزبان و ژاپن وارد شهر بندری بوسان کره‌جنوبی شد.
هواپيمابر،ناو،آمريكايي،جونگ،كيم،اون

به گزارش مشرق، رهبران سه کشور ژاپن، کره‌جنوبی و آمریکا در نشست کمپ دیوید که در اوت ۲۰۲۳ برگزار شد، ضمن محکوم کردن «رفتار خطرناک و تهاجمی» چین در آبراه مورد مناقشه دریای چین جنوبی، با برگزاری مانورهای آموزشی نظامی سالانه موافقت کردند.
همچنین حضور این ناو هواپیمابر آمریکایی در منطقه پس از آن انجام شده که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه این هفته برای اولین بار در ۲۴ سال گذشته به کره‌شمالی رفت و با کیم جونگ اون، رهبر این کشور قراردادی را امضا کرد که شامل تعهد دفاعی متقابل می‌شود.
به نقل از خبرگزاری رویترز، این یکی از مهم‌ترین اقدامات روسیه در آسیا طی این سال‌ها بود که کیم جونگ اون آن را به‌عنوان یک اتحاد توصیف کرد.
ورود این ناو هواپیمابر آمریکایی به کره‌جنوبی هفت ماه پس از ورود ناو هواپیمابر دیگر آمریکایی به نام «کارل وینسون» به کره‌جنوبی انجام می‌شود که در اقدامی به بهانه بازدارندگی گسترده در برابر برنامه‌های هسته‌ای و موشکی کره شمالی صورت گرفت.