سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بشر دیگر توان تبدیل لبنان به غزه دیگری را ندارد

اعتماد | همه | شنبه، 02 تیر 1403 - 09:18
دبیرکل سازمان ملل متحد امروز جمعه تاکید کرد: بشریت نمی‌تواند تحمل کند که لبنان به غزه دیگری تبدیل شود.
لبنان،اسرائيل،حزب،غزه،دبيركل،الله،جنگ

کد خبر: 664249 | ۱۴۰۳/۰۴/۰۲ ۰۸:۱۳:۲۱
«آنتونیو گوترش»، دبیرکل سازمان ملل متحد امروز جمعه تاکید کرد: «بشریت نمی‌تواند تحمل کند که لبنان به غزه دیگری تبدیل شود.»
به گزارش شفقنا به نقل از اسپوتنیک، گوترش افزود:« اجازه دهید واضح بگوییم که مردم منطقه و مردم جهان تحمل تبدیل لبنان به غزه دیگری را ندارند.»
وی همچنین از اسرائیل و لبنان خواست پایبندی فوری خود به قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت را اعلام و اقدامات خصمانه را متوقف کنند.
دبیرکل سازمان ملل همچنین از نیروهای حافظ صلح وابسته به این سازمان هم خواست تلاش خود را برای کاهش تنش‌ها در مرز بین لبنان و اسرائیل انجام دهند.
پیش از این، «یسرائیل کاتز»، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود اسرائیل برای تصمیم‌گیری درخصوص «تغییر قواعد درگیری» علیه لبنان بسیار نزدیک است و هشدار داد:«جنگ همه جانبه، حزب الله را نابود کرده و به لبنان خسارت شدیدی وارد خواهد کرد.»
در مقابل، حزب الله لبنان اعلام کرده آمادگی کامل برای هرگونه جنگ احتمالی با رژیم صهیونیستی را دارد و سید حسن نصرالله دبیرکل این حزب چهارشنبه گذشته طی سخنرانی هشدار داد در صورت وقوع جنگ، هیچ نقطه‌ای در اراضی اشغالی به دور از تیررس موشک‌ها و پهپادهای مقاومت نخواهد بود.
حزب الله تاکید کرده است تا زمان توقف حملات اسرائیل به غزه و عقب‌نشینی از آن به ضربات خود ادامه خواهد داد.