خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 04 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ارزیابی پزشکیان از سومین مناظره انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳

مشرق | سیاسی | شنبه، 02 تیر 1403 - 09:13
کاندیدای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری به ارزیابی از سومین مناظره انتخاباتی پرداخت.
آنگونه،اجبار،نامزد،انتخابات،عمل،فرهنگي،زندگي

به گزارش مشرق، مسعود پزشکیان نامزد انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری بعد از اتمام سومین مناظره تلویزیونی ۶ نامزد انتخابات که با موضوع فرهنگی -انسجام اجتماعی با حکمرانی فرهنگی- برگزار شد، اظهار کرد: آنچه که امروز در این گفت‌وگو با کاندیداها با هم داشتیم درباره فرهنگ، وضعیت رسانه‌ها و وضعیت اقتصادی، اجتماعی و سیاسی اصحاب هنر بود.
وی گفت: در باور من زنان و دختران، همراهان مردان در زندگی هستند و با هم می‌توانند هر راهی را که خواستند طی کنند و ما نباید برای آنها مانعی قائل شویم و این را باید عملی کنیم.
در مناظره امروز درباره نوع برخوردی که در حوزه حجاب انجام می‌شود مباحثی مطرح شد و ما اعتقاد داریم که از نظر اعتقادی اصولاً نباید خشن یا با زور و اجبار کاری انجام داد یا دیگران را وادار کرد که آنگونه که ما می‌خواهیم لباس بپوشند و عمل کنند.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: طبیعتاً باید کارهایی بکنیم که مردم به دلخواه خود و آنگونه که دلشان می‌خواهد زندگی کنند نه اینکه با اجبار زندگی کنند، با اجبار کسی نمی‌تواند حتی فرزند و نوه خود را وادار به کاری کند.
پزشکیان عنوان کرد: درباره هنر و هنرمندان و مسائل مختلف اعتقاد داشتم که دولت سیاستگذار و ناظر است و اجرا را باید به کارشناسان واگذار کرد.
همچنین در خصوص موضوع پیوست‌های فرهنگی مباحثی مطرح شد و ان شاءالله بتوانیم در عمل آنگونه که در توان‌مان هست، عمل کنیم.