خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 03 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

معارف دین اسلام به زبان روز تبلیغ شود

تسنیم | فرهنگی و هنری | جمعه، 01 تیر 1403 - 22:13
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با انتشار پیامی به مناسبت روز تبلیغ نوشت: تبلیغ وظیفه ای حکومتی و یا متعین در یک صنف و قشر خاص یا یک نهاد سازمانی و دولتی نیست و همه آحاد مؤمنین به قدر تعلق و بهره مندی از معارف دینی در این امر خطیر سهیم بوده و هستند.
تبليغ،اسلامي،اسلام،ناب،معارف،نهضت،تبيين،ديني،دين،انقلاب،سازم ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، به مناسبت یکم تیرماه روز تبلیغ و اطلاع رسانی پیامی صادر کرده است که متن آن به این شرح است:
اقتضای نهضت توحیدی انقلاب اسلامی صف‌بندی میان دو جبهه حق و باطل است و لاجرم دشمنی‌ها و تقابل‌هایی را برمی‌انگیزد به ویژه در دورانی که حربه‌ سرسلسله دشمنی یعنی ابلیس و اعوان قسم خورده‌اش قلب مضامین دینی بی‌تفاوت‌سازی مردم نسبت به دین نشر انحرافات و ترویج زشتی‌هاست؛ پیشبرد نهضت نشر خوبی‌ها به مثابه قیام مجاهدانه بر تک تک ما مفروض است.
هر چند سازمان تبلیغات اسلامی از ارکان ترویج و توسعه فرهنگ دینی در کشور است اما پر واضح است که همه باید در امر تبلیغ اسلام مشارکت داشته باشیم.
تبلیغ وظیفه‌ای حکومتی و یا متعین در یک صنف و قشر خاص یا یک نهاد سازمانی و دولتی نیست و همه آحاد مؤمنین به قدر تعلق و بهره‌مندی از معارف دینی در این امر خطیر سهیم بوده و هستند.
البته تعمیق تفقه و تفکر برای فهم باطن و حقیقت معارف اصیل و کاربردی اسلام ناب محمدی (ص) و همچنین ارتقای دستگاه محاسباتی معاد باور و در یک کلام رشد عقلانیت دینی وظیفه هر مؤمن دلسوزی است که در اصل هر آنکه دل و جان و ذهن خود را به خدا سپرده باشد؛ با گفتار، کردار ظاهر و باطنش مبلغ دین خواهد بود، بدون شک توقع می‌رود که در مسئله تبلیغ به عمق و غنای بیشتری برسیم و صد البته هم واقفیم که آنچه امروز در ساحتِ تبلیغ می‌گذرد از آن غنا و ژرفای اصیل اسلامی فاصله دارد.
اما بخش‌های تخصصی سازمان تبلیغات اسلامی در عرصه‌های مختلف تبلیغ و ترویج اسلام ناب محمدی (ص) با دو رسالت اصلی «تبیین و عرضه فکر و فرهنگ و معارف اسلامی با توجه به نیازهای روز و با نوآوری در ادبیات و روش‌ها» و «رصد و مقابله هوشمندانه با تهاجمات فکری و فرهنگی و تبلیغی و رسانه‌ای دشمنان دین و انقلاب و کشور» فعال و مشغول به خدمت رسانی مخلصانه هستند.
تلاش داریم این سازمان در عین خدمت رسانی و پشتوانه بودن برای حرکت‌های خودجوش مردمی برآمده از روح و جان‌های پاک به جایگاه اصلی خود یعنی تبدیل شدن به نهاد راهبری و پشتیبانی جریان مردمی تبلیغ اسلامی نزدیکتر شود چه آنکه حرکت‌های مؤمنانه و مجاهدانه‌ای که در مدار افق گشایی ولی جامعه و مبتنی بر اندیشه‌ها، بیانات و انتظارات امامین انقلاب اسلامی باشد را پشتیبانی و حمایت نموده و خواهیم کرد.
همه ما خادمان نهضت تبیین اسلام ناب کمر همت بسته‌ایم که با درک اقتضائات اجتماعی تبلیغ و فهم این نکته که فطرت انسان به طور طبیعی در پی حرف تازه و نو می‌گردد در این بازار متنوع و متکثر فکری و ذائقه‌ای به زبان روز از معارف حقه دین مبین خود سخن بگوییم و با پیوند زدن حلقه‌های زنجیره تولیدات فرهنگی و با محوریت قرار دادن مسئله جهاد تبیین در همه برنامه‌ریزی‌ها و خروجی‌ها ضمن توجه به توسعه مخاطب آن حقیقت روشن را با همه ملاحظات و دقت‌های بسیاری که برای خود تعریف و تعیین کردیم بازنمایی و روایت‌پردازی کنیم.
همدلی بر پایه مشترکات بین فعالان و موثرین سپهر فرهنگی انقلاب اسلامی را از مهمترین الزامات طی این طریق می‌دانیم و معتقدیم که مصلح خود باید صالح باشد.
لذا علی رغم همه مجاهدت‌های بی‌وقفه و مخلصانه دوستان، همکاران و عزیزان همراه در ساحت تبلیغ با اشراف بر کاستی‌ها پذیرای نقدها، نظرات و پیشنهادات همه مسئولان و هموطنان مؤمن و شریف خود هستیم.
با سپاس خاضعانه از ساحت مقدس پروردگار و با تضرع و خشوع سر بر سجده شکر می‌گذارم که توفیق خدمت به مردمی شریف را به واسطه امر ولی حکیم و فرزانه‌مان بر دوش ما نهاد و ضمن طلب شرح صدر توفیق هدایت اعطای فرقان و معرفت اختیار در این مسیر سخت و مقدس به عنوان کمترین خادم نهضت تبیین اسلام ناب از همه آنهایی که در این سال‌ها در این وادی مقدس عمر خود را مصروف داشته و دارند کمال تشکر و خاکساری را به عمل می‌آورم.
انتهای پیام/