خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 03 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

آخوندی: قهر با انتخابات کار درستی نیست‌! - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 01 تیر 1403 - 22:12
عضو ستاد پزشکیان با بیان اینکه اصلاح طلبان دل در گرو منافع ملی دارند، گفت: فراموش نکنیم قهر کردن با انتخابات کار درستی نیست.
ايران،دلار،كشور،آخوندي،سرانه،درآمد،توسعه،دولت،اشاره،جهان،ملي ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، عباس آخوندی در اجتماع اصلاح‌طلبان در سالن هلال احمر ساری بر عزتمندی ایران و حضور کشور در قلب مراودات جهانی تأکید کرد و اظهار داشت: کشوری که قلب تمدن جهان است نباید از جهان جدا باشد.کسانی‌ که ارتباط کشور را با جهان قطع کردند و مردم را در دشواری انداختند، باید به مردم معرفی شوند همان کسانی که در زیرزمین خانه می‌خواستند انرژی هسته‌ای تولید کنند و با طرح‌ها و برنامه‌های نسنجیده خود، بانی وضع موجود شدند.
وی همچنین خطاب به جریانات سیاسی افراطی گفت: کسانی که در اقلیت محض بودند و خود را حق مطلق می‌دانستند، بانی وضع موجود و عامل مشکلات اقتصادی و معیشتی هستند نه اصلاح‌طلبان که دل در گرو منافع ملی دارند.
ما در انتخابات 8 تیر و با کمک شما مردم، ایران را از دست صاحبان این تفکر آزاد خواهیم کرد.
آخوندی به فصل سوم قانون اساسی که به حقوق ملت معروف است اشاره کرد و گفت: باید اراده مردم و ارده ملی را بر این کشور حاکم کنیم و در این زمینه نیاز به تعریفی بنیادین از ایران داریم و در این تعریف، باید توسعه کشور را در دستور کار داشته باشیم.
توسعه ایران نیاز به یک دولت ملی مدرن دارد و ما با انتخاب خود این دولت را مستقر خواهیم کرد و برای این کار هم باید بر پدیده تبعیض و تقسیم مردم به خودی و غیرخودی فائق آییم.
وی گفت: اگر امروز برخی تمایلی برای مشارکت ندارند به این دلیل است که فکر می‌کنند شهروند درجه دو هستند و مطالباتشان مورد توجه نیست و ما باید این فضای تبعیض را بشکنیم و همه را به‌طور یکسان شهروند ایران بدانیم نه این‌که جوانان را به‌خاطر سبک لباس و برخی انتخاب‌های شخصی تحقیر کنیم.
آخوندی به اعداد و ارقامی اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: در 1990 میلادی درآمد سرانه ایران 2 هزار و سیصد و سی دلار بود، در حالی‌ که درآمد سرانه در ترکیه 2700 دلار و در عربستان حدود 7 هزار دلار بود اما در یک‌سال قبل درآمد سرانه در ایران به حدود 4000 دلار رسید در حالی‌که درآمد سرانه ترکیه به 10 هزار دلار و در عربستان به حدود سی هزار دلار رسید و همین به‌ وضوح نشان می‌دهد شرایط باید اصلاح شود.
وی در ادامه به ضرورت قوی بودن دولت اشاره کرد و گفت: قدرت اصلی در مشارکت مردم و رفاه و رضایت شهروندان از کارآمدی دولت است و ما تلاش خواهیم کرد با رأی به دکتر مسعود پزشکیان دولتی را تأسیس کنیم که به این هدف برسیم و فراموش نکنیم قهر کردن کار درستی نیست.
آخوندی همچنین گفت: با یک‌سری شعارهای توخالی نمی‌توان مملکتداری کرد و اراده مردم است که تغییرات را ایجاد خواهد کرد و ما می‌خواهیم این تغییرات ایجاد شود تا کشور توسعه پیدا کند و برای این کار، لازم است نگاه عادلانه حاکم باشد.به عنوان کسی که بیش از چهل سال سابقه و تجربه دارم باید بگویم توسعه و رفاه تنها در اجرای قانونی محقق خواهد شد که مطالبات همه مردم را در نظر گرفته باشد نه قانونی که در شوراها و کمیته‌های خاص تصویب شده باشد و باور داریم دکتر پزشکیان این مأموریت را به انجام می‌رساند.
‌انتهای پیام/