خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 03 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

استعفای یک مقام ارشد دولت آمریکا در اعتراض به جنگ غزه

تسنیم | بین‌الملل | جمعه، 01 تیر 1403 - 21:13
منابع خبری از استعفای یک مقام ارشد دولت آمریکا در اعتراض به سیاست های جانبدارانه و حمایت این کشور از رژیم صهیونیستی در جنگ علیه مردم غزه خبر دادند.
ميلر،دولت،استعفا،بايدن،منابع،جنگ،غزه

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم،اندرو میلر معاون وزیر خارجه آمریکا در امور رژیم صهیونیستی و فلسطین در واکنش به سیاستهای دولت بایدن در خصوص جنگ رژیم صهیونیستی استعفا کرد.
منابع خبری گفتند که اندرو میلر از مدتها پیش در پی موضع(جانبدارانه) دولت آمریکا در قبال جنگ(رژیم صهیونیستی) علیه نوار غزه قصد استعفا داشت.
این منابع افزود که میلر امیدوار بود که در موضع دولت بایدن در خصوص این جنگ تحول ملموسی صورت گیرد و همچنین برای تعدیل سیاستها در داخل دولت بایدن تلاش کرد.
این منابع گفتند حمله اسرائیل به رفح و شکست دولت بایدن در مهار نتانیاهو و پایان دادن به یکدندگی وی، در تصمیم میلر برای استعفا سهیم بود.
این منابع تاکید کردند میلر بالاترین مسئول در دیپلماسی آمریکاست که در ارتباط با سیاست این کشور در قبال جنگ علیه غزه از منصب خود استعفا می‌دهد.
روزنامه واشنگتن پست در این باره مدعی شده که میلر به خاطر مسائل خانوادگی از مقام خود استعفا کرده است.
این روزنامه افزود استعفای میلر در پی افزایش سرخوردگی در داخل و خارج از دولت آمریکا از افزایش شدید آمار تلفات غیرنظامی در نوار غزه صورت گرفته است.
این روزنامه تاکید کرد که نزدیکان میلر، او را طرفدار حقوق فلسطین و تشکیل دولت فلسطین توصیف کرده اند.
انتهای پیام/