خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 04 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

23 هزار پرونده در دادگستری خواف رسیدگی شد

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 01 تیر 1403 - 21:12
رئیس دادگستری خواف گفت: در سال گذشته 7279 فقره پرونده در دادگاه های عمومی و انقلاب، 10253 فقره پرونده در دادگاه های حقوقی و 5811 فقره پرونده در شورای حل اختلاف این شهرستان مرزی رسیدگی شده است.
خواف،قضايي،شهرستان،دادگستري،دستگاه،رحيمي،طلاق،اهل،رسيدگي،حوز ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خواف، علی اکبر رحیمی، در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه اهل سنت این شهرستان با بیان اینکه دستگاه قضایی مظهر عدالت است، اظهار داشت: در مجموع با تلاش همکاران قضایی و اداری، 23 هزار و 343 فقره پرونده در سال گذشته توسط مجموعه قضایی شهرستان خواف رسیدگی شده است.
وی با بیان اینکه وظیفه اصلی دستگاه قضایی و دادگستری احقاق حق و عدالت است، گفت: در این راستا، همواره رسیدگی زود و به موقع به پرونده‌ها در دستور کار قرار دارد.
رئیس دادگستری خواف با اشاره به اقدامات انجام شده برای کاهش ورودی پرونده‌ها به مجموعه قضایی شهرستان خواف، گفت: یکی از اقدامات مهم در این زمینه افزایش مراجعات به شوراهای حل اختلاف بوده که 27 درصد پرونده‌ها به صلح و سازش منجر شده است.
وی با اشاره به تلاش دستگاه قضایی برای صلح و سازش در پرونده‌ها، گفت: از مردم، علمای اهل سنت، اهل تشیع و هر کسی که تلاش می‌کند تا از ارسال پرونده‌ها به دادگستری جلوگیری شود، تشکر می‌کنم.
رحیمی با بیان اینکه در سال گذشته 903 فقره رانندگی بدون گواهینامه در شهرستان خواف ثبت شده است، گفت: برخورد قاطع با رانندگان متخلف در دستور کار دستگاه قضایی قرار دارد.
وی خاطرنشان کرد: در حوزه حقوق عامه با پیگیری‌های دستگاه قضایی و همراهی مسئولان، برای اولین بار در تاریخ معادن سنگان خواف، در سال 1401 مبلغ 113 میلیارد تومان و در سال 1402 مبلغ 130 میلیارد تومان از حقوق دولتی معادن برای حوزه‌های بهداشت، آموزش، عمران، آب و برق اختصاص یافت.
رئیس دادگستری خواف یکی دیگر از پیگیری‌های انجام شده در حوزه حقوق عامه را رسیدگی به وضعیت جاده خواف- تربت حیدریه عنوان کرد و گفت: در هشت سال اخیر اقدام چندانی در حوزه زیر‌ساختی انجام نشده بود و تفاهم نامه‌ای که منعقد شده بود که به کندی صورت می پذیرفت.
رحیمی بیان کرد: با پیگیری انجام شده از معاونان دادستان کل کشور و برگزاری نشست با مسئولان امر، بخش‌هایی از قطعه 1 و 10 این محور زیر بار ترافیک رفته است و همچنین مناقصه قطعات 2 و 9 این محور برگزار شده و در حال حاضر 5 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی با اشاره به طلاق به عنوان یکی از معضلات اجتماعی در خواف، گفت: برای کاهش طلاق باید به امر ازدواج توجه جدی شود و همچنین ازدواج زودهنگام یکی از دلایل طلاق در این شهرستان است.
رئیس دادگستری خواف افزود: در راستای حمایت از اشتغال و رفع موانع تولید، کمیسیون حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری مشروع فعال شده و مشکلات برخی واحد‌های معدنی و تولیدی خواف بدون پرونده و بصورت مدیریتی حل کرده‌ایم.
رحیمی خاطرنشان کرد: پیگیری‌های لازم جهت افتتاح و تکمیل بازداشتگاه و زندان شهرستان انجام شده که در چند ماه آینده شاهد افتتاح آن خواهیم بود و بسیاری از مشکلات خانواده‌ها و هزینه‌های ناشی از رفت و آمد و مخاطرات آن کاهش می یابد.
انتهای پیام/282