خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 04 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

افزایش دمای هوا درنواحی شمالی کشور

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | جمعه، 01 تیر 1403 - 21:07
مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی گفت: طی چند روز آینده شاهد افزایش دمای هوا و تشدید بارش‌ها در شمال غرب کشور خواهیم بود.
رگبار،البرز،خراسان،شرقي،بارش،آذربايجان،شمالي

صادق ضیائیان مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور در گفت وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه نواحی شرقی کشور شاهد بارش باران و رگبار شدید خواهد بود گفت: در نواحی شرق خراسان شمالی، اردبیل و استان هایی مانند تهران، البرز، مازندران، نیمه شرقی آذربایجان شرقی و شمال آذربایجان غربی شاهد رگبار شدید که منجر به جاری شدن روان آب‌ها و طغیان رودخانه ها می شود.
وی با بیان اینکه برای چند روز آینده در نوار شمالی کشور نوسانات دمایی ادامه دارد گفت: ضمن اینکه امشب در مناطقی از از ارتفاعات البرز واقع در مازندران، ارتفاعات البرز، تهران و غرب سمنان و همینطور برای خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بیشتر برای ساعات بعد از ظهر و اوایل شب گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می شود.
او اظهار کرد: شدت بارش ها در حد هشدار نارنجی است و در شرق خراسان شمالی، اردبیل و استان هایی مانند تهران، البرز، مازندران، نیمه شرقی آذربایجان شرقی و شمال آذربایجان غربی رگبار شدید منجر جاری شدن روان آب ها و طغیان رودخانه ها می شود.
او بیان کرد: این بارش ها تا اوایل هفته آتی ادامه دارد و ضمن اینکه تا بعد از بارش ها در اواخر هفته آینده در زابل و شرق خراسان جنوبی و همینطور بخش هایی از مرکز و دامنه البرز جنوبی گرد و خاک و کاهش دید ادامه دارد.
وی افزود: تهران امشب با وزش باد و گرد و خاک و رگبار پراکنده باران همراه است و بیشینه دما ۵ درجه بالای صفر می رسد.
خبرنگار: محبوبه کباری