خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 04 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پیش بینی هوای خوزستان تا هفته آینده

آفتاب | اجتماعی و حوادث | جمعه، 01 تیر 1403 - 20:36
مدیرکل هواشناسی خوزستان از پیش‌بینی وقوع دمای ۵۱ درجه سانتیگراد در برخی شهر‌های استان خبر داد.
سانتيگراد،درجه،خوزستان،دوشنبه،روز،شرجي

پیش بینی هوای خوزستان تا هفته آینده
محمد سبزه‌زاری در گفتگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: با بررسی آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، توده هوای گرم همچنان تا روز دوشنبه در استان خوزستان ماندگار است؛ بنابراین بیشینه دما در برخی شهر‌ها تا حدود ۵۱ درجه سانتیگراد خواهد رسید؛ اما سه‌شنبه کاهش ۳ تا ۵ درجه‌ای دما در استان پیش‌بینی می‌شود.
وی ادامه داد: پدیده شرجی شدن هوا تا روز یکشنبه در ساعت‌های ابتدایی صبح و شب، در مناطق ساحلی و دور از ساحل جنوب شرقی، جنوبی و تا حدودی مرکزی مورد انتظار است.
سبزه‌زاری گفت: روز دوشنبه با وزش باد‌های شمال غربی، از شدت شرجی بودن هوا کاسته خواهد شد و فقط بخش‌های ساحلی بویژه ساحل جنوب شرقی متأثر از پدیده شرجی خواهد بود.
وی بیان کرد: روز‌های دوشنبه و سه‌شنبه به سبب وزش باد‌های متوسط تا نسبتاً شدید، احتمال خیزش گرد و خاک‌های محلی و موقتی در مناطق غربی، جنوب غربی و مرکزی دور از انتظار نیست.
شمال خلیج فارس نیز تا روز یکشنبه در برخی ساعت‌ها نیمه‌مواج، ولی روز‌های دوشنبه و سه‌شنبه مواج خواهد بود.
مدیرکل هواشناسی خوزستان افزود: در شبانه‌روز گذشته امیدیه با ۵۰.۶ درجه سانتیگراد و ایذه با ۲۶.۱ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنکترین نقاط استان خوزستان گزارش شده‌اند.
در این مدت، اهواز به بیشینه دمای ۵۰.۵ درجه سانتیگراد و کمینه دمای ۲۹.۸ درجه سانتیگراد رسیده است.