خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 04 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

معاون فنی و عمرانی شهرداری کرج از مردم عذرخواهی کرد

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 01 تیر 1403 - 20:31
معاون فنی و عمرانی شهرداری کرج به خاطر تأخیر در پروژه تقاطع شهدای غزه از مردم کرج عذرخواهی کرد.
پروژه،كرج،پيمانكار،روز،شهرداري،شهر،اسلامي،تقاطع،عمراني،فني،ع ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، بالاخره یکی از مسئولان و مدیران شهرداری کرج به دلیل تأخیر در افتتاح پروژه‌های شهری از مردم این شهر عذرخواهی کرد.
محمدرضا ناصرخاکی معاون فنی و عمرانی شهرداری کرج در حالی در رسانه‌های مدیریت شهری کرج از مردم این شهر عذرخواهی کرد که تابلوی روزشمار احداث پروژه تقاطع غیرهمسطح بلوار مؤذن، جمهوری اسلامی که به تقاطع غیرهمسطح شهدای‌غزه نامگذاری شده است، عدد 20 روز مانده تا افتتاح را به نمایش گذاشته و در نهایت در اقدامی از سوی معاونت فنی و عمرانی شهرداری کرج، روز شمار این پروژه خاموش شد.
محمدرضا ناصرخاکی معاون فنی و عمرانی شهرداری کرج در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص تأخیر در بهره‌برداری از پروژه شهدای‌ غزه کرج گفت: علی رغم تزریق منابع مالی و حمایت‌های لازم از احداث این پروژه از جمله دستور به موقع تمام صورت‌ حساب‌های این پروژه، و پرداخت‌های لازم به پیمانکار اما متأسفانه این پیمانکار در اتمام پروژه قصور داشته است.
وی ادامه داد: با توجه به تلاش شهرداری برای تکمیل پروژه در مدت زمان در نظر گرفته شده، حتّی این مجموعه با خرید بخش عمده میلگردهای این تقاطع، سعی در برطرف کردن موانع راه پیمانکار نمود و هیچ بهانه‌ای برای فعّالیت پیمانکار وجود نداشت.
محمدرضا ناصرخاکی همچنین افزود: با توجه به زحماتی که در تردد مردم در این مسیر بوجود آمده شخصاً به عنوان معاون فنی و عمرانی شهرداری کرج از تأخیر بوجود آمده عذرخواهی کرده و تأکید می‌کنم که در اسرع وقت با برنامه ریزی جدیدی که صورت خواهد گرفت این پروژه تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید.
به گفته‌ معاون فنی و عمرانی شهرداری کرج، این پروژه در حال حاضر 30 درصد از زمان‌بندی اجرا عقب است و با برنامه ریزی جدید قرار است به سرعت عملیات تکمیل آن ادامه یابد.
محمدرضا ناصرخاکی در خصوص جبران خسارت وارده به شهر از سوی پیمانکار اظهار داشت: بر اساس ماده 46 شرایط عمومی پیمان فی مابین شهرداری کرج و پیمانکار برخورد قاطعی با پیمانکار خواهد شد و تمام خسارات متصوره بر اساس قانون برای اخذ آن اقدام خواهد شد.
پروژه‌ تقاطع شهدای غزه در 21 اسفند ماه 1401 کلنگ زنی شده و در همان روز تابلوی روزشماری در کنار این پروژه نصب شد که 426 روز تا افتتاح را نشان می داد.
براساس روز شمار نصب شده قرار بود تا این پروژه 21 تیرماه امسال به بهره‌برداری برسد که روز گذشته در حالی که 20 روز تا زمان افتتاح را نمایش می داد، خاموش شد.
21 فروردین ماه امسال علیرضا رحیمی عضو شورای اسلامی شهرکرج در نطق پیش از دستور خود در صدو شصت و یکمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج نسبت به تأخیر در اجرای این پروژه تذکراتی را ارائه داد.
وی در این جلسه با اشاره به اینکه یکی از پروژه های اولویت‌دار شورا تقاطع غیر همسطح شهدای‌غزه در تلاقی با بلوار شهید موذن و جمهوری اسلامی است، اظهار داشت: این پروژه با رقم 223 میلیارد تومان نسبت 60درصد نقد و 40 درصد تهاتر ابلاغ شد.
عضو شورای اسلامی شهر کرج در آن روز درصد پیشرفت پروژه را در مقایسه با عدد روزشمار نامناسب اعلام کرد و گفت: تابلوی روز شمار عدد 77 روز مانده به پایان پروژه را نشان می دهد و باید گفت که سرعت اجرای کار در این پروژه لاک پشتی است.
نایب رییس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهرکرج ضمن ابراز رضایت از روند پیشرفت دیگر تقاطعات غیرهمسطح، مجدداً به کارشکنی پیمانکار اشاره و تصریح کرد: طبق مفاد پیمان و شرایط قانونی، پیمانکار موظف است پروژه را در زمان تعیین شده به اتمام برساند و در صورت کم کاری یا ناتوانی پیمانکار، باید طبق شرایط قانونی با وی برخورد شود.
لازم به توضیح است این اولین عذرخواهی رسمی یک مدیر شهرداری در طول دوران تاریخ این شهر است.
انتهای پیام/