خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 04 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

جام جهانی پاراوزنه‌برداری| بختیار به مدال برنز رسید - تسنیم

تسنیم | ورزشی | جمعه، 01 تیر 1403 - 20:30
ملی پوش پاراوزنه برداری کشورمان در رقابت های جام جهانی گرجستان موفق به کسب مدال برنز شد.
ورزشكار،گرجستان،وزنه،كيلوگرم،كسب،حركت

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در ادامه رقابت‌های جام جهانی پاراوزنه برداری به میزبانی گرجستان، محسن بختیار نخستین نماینده ایران در دسته 59 کیلوگرم به روی تخته رفت و در حرکت اول خود موفق به مهار وزنه 179 کیلوگرمی شد.
او در حرکت دوم وزنه 187 کیلوگرم و در حرکت سوم وزنه 189 کیلوگرم را مهار کرد و در جایگاه چهارم ایستاد و در بخش مجموع موفق به کسب مدال برنز شد.
در این دسته وزنی 22 ورزشکار به رقابت پرداختند که در بخش انفرادی نمایندگانی از کشورهای عراق، مصر و السالوادور به ترتیب در رده های اول تا سوم ایستادند.
این پنجمین دوره جام جهانی پاراوزنه برداری در سال 2024 محسوب می‌شود و آخرین رویداد این رشته ورزشی پیش از بازی‌های پارالمپیک پاریس است.
در این دوره 329 ورزشکار از 65 کشور برای کسب رنکینگ پارالمپیک پاریس در پایتخت گرجستان شانس خود را برای کسب سهمیه بزرگترین رویداد ورزشی امتحان می‌کنند.
در این مسابقات گرجستان با 16 ورزشکار، ازبکستان با 9 ورزشکار، چین با 8 ورزشکار و تیم ملی ایران با 7 ورزشکار، دارای بیشترین ورزشکار در بخش آقایان هستند.
انتهای پیام/