سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سقوط مرگبار بهمن در پیرانشهر

مشرق | اجتماعی و حوادث | جمعه، 01 تیر 1403 - 00:31
مسوول مرکز فوریت هایی پزشکی ۱۱۵ پیرانشهر گفت: سقوط بهمن در دامنه کوهستان قندیل این شهرستان، یک کشته و یک مصدوم برجا گذاشت.
مصدوم،برف،منطقه،پيرانشهر،دامنه،قنديل،عايشه،كوهستاني

به گزارش مشرق، ابراهیم عزیزنژاد شامگاه پنجشنبه اظهار کرد: این افراد در قابل یک تیم هفت نفری به دامنه کوهستان قندیل و در منطقه مشهور به «شیخ عایشه» رفته بودند که توده‌های برف از منطقه بالادست آنان به سمت پایین سرایز شده بود.
وی اضافه کرد: در روزهای پایانی هفته جاری با توجه به افزایش ناگهانی دمای هوا، توده‌های برف ذوب شده و بر اثر کوچکترین ارتعاش صدا و یا تیراندازی به سمت پایین حرکت می‌کنند.
مسوول مرکز فوریت‌هایی پزشکی ۱۱۵ پیرانشهر گفت: در این عملیات علاوه بر فوریت‌های پزشکی، تیم‌هایی از امداد و نجات هلال احمر، نیروهای سپاه و مردم محلی نیز حضور داشتند و سرانجام پس از چندین ساعت تلاش توانستند افراد مدفون شده در زیر برف را پیدا کنند.
وی اضافه کرد: یکی از این افراد بر اثر شدت فشار و برخورد برف جان خود را از دست داده بود و یک نفر دیگر نیز از ناحیه نخاع مصدوم شده بود.
عزیز نژاد گفت: برای انتقال این مصدوم درخواست بالگرد هم شد اما با توجه به شدت وزش باد در این منطقه امکان انتقال هوایی مصدوم مقدور نبود و مصدوم را از طریق زمین به مراکز درمانی منتقل کردند.
وی از کوهنوردان و گردشگران خواست در این فصل که احتمال سقوط بهمن در مناطق کوهستانی وجود دارد، از حرکت در دامنه های برفگیر خودداری کنند.
منطقه کوهستانی و مرزی «شیخ عایشه» در دامنه قندیل و در ۶۰ کیلومتری غرب پیرانشهر قرار دارد و پیرانشهر در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.