خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 31 تیر 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کاندیداهای اصولگرای ریاست جمهوری اجماع کنند

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 31 خرداد 1403 - 23:12
رئیس دفتر شهید جمهور گفت: از نامزدهای اصولگرا بخواهید اجماع کنند، اگر کسی نپذیرفت در مسیر شهید رئیسی نیست.
شهيد،رئيسي،قرآن،جمهور،رياست،لفظ،اسماعيلي،خبرگان،مشهد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد، غلامحسین اسماعیلی در آیین گرامیداشت شهدای خدمت در دانشگاه فردوسی مشهد، گفت: شهید رئیسی جامع‌الاطراف و اجماع‌ساز بود.
هر عزیزی که بار مسئولیت را به دوش گرفت همه وظیفه داریم کمک کنیم، شهید رئیسی رقبای خود را در دولت آورد و از دوست و غیردوست استفاده کرد و قائل به مشورت و تماس با نخبگان بود.
بعد از انتخابات مجلس خبرگان، برخی به ایشان پیشنهاد ریاست خبرگان را دادند اما قبول نکرد و برای ریاست آیت‌الله موحدی کرمانی نیز اجماع‌سازی کرد.
رئیس دفتر شهید جمهور با بیان اینکه شهید رئیسی خود را نیازمند هدایت حضرت حق می‌دانست اظهار کرد: شهید رئیسی تلاش و اصرار برای عملیاتی و اجرایی کردن احکام نورانی اسلام در عرصه کشور داشت، در واکنش به قرآن‌سوزی و اهانت به قرآن، در برابر چشم جهانیان در سازمان ملل قرآن به دست گرفت تا اعلام کند حقیقت قرآن کریم قابل تحریف و خاموشی نیست.
اسماعیلی تصریح کرد: شهید جمهور مدافع مردم مظلوم فلسطین و غزه هم بود و برای تحقق عملیات وعده صادق و تنبیه متجاوز، پشتیبانی داد و کمک کرد.
وی با بیان اینکه شهید جمهور در بُعد فردی و اجتماعی نمونه بود گفت: برخی می‌گفتند شهید رئیسی امید آینده ایران و امید آینده رهبری است، در اوایل ریاست جمهوری که در تنظیم اخبار لفظ آیت‌الله را برای شهید رئیسی به کار می‌بردیم برای اینکه شائبه پیش نیاید و بگویند مدعی رهبری است از به کار بردن لفظ آیت الله ما را منع کرد.
انتهای پیام/282