خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 31 تیر 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

زاکانی در مناظره: "یارانه طلایی" می‌دهیم - تسنیم

تسنیم | سیاسی، اجتماعی و حوادث | پنجشنبه، 31 خرداد 1403 - 22:31
نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری گفت: یک یارانه ای طلایی تنظیم کردیم که مابه ازای مصرف انرژی کل خانوار کشور در بخش خانوار، اگر بنزین و گاز و برق را درنظر بگیریم شما به هر خانواده 3 نفره، معادل اعتبار 20 گرم طلا در سال یارانه می رسد.
يارانه،برنامه،برق،جمهوري،زاكاني،چهاردهمين،خانوار،نامزد،بنزين ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، دومین مناظره چهاردهمین انتخابات ریاست جمهور امشب 31 خرداد ماه با حضور 6 نامزد ریاست جمهوری قاضی‌زاده قاضی‌ زاده هاشمی، پورمحمدی، پزشکیان، قالیباف، زاکانی و جلیلی برگزار شد.
در ابتدای این برنامه سوالات کارشناسان برای بخش اول مناظره دوم نامزدهای ریاست‌جمهوری با عنوان «خدمات عدالت محور دولت» به شرح ذیل بیان شد:
پرسش مردمی: برنامه شما برای منصفانه سازی یارانه سوخت چیست؟
مهدی امیدوار (سخنگوی اتاق اصناف ایران): امسال 450 هزار میلیارد به ارز 28500 تخصیص داده شده است، آیا این را بهتر است به ابتدای زنجیره تولید بدهیم یا دولت در قالب کالا برگ و کالا به مصرف کننده بدهد؟
پرسش مردمی: برنامه شما برای عادلانه کردن یارانه‌ها چیست؟
مرتضی بختیاری (رئیس کمیته امداد): با کمک مجلس در برنامه توسعه آمده است که در پایان برنامه فقط مطلق به صفر برسد، برنامه شما برای توانمندسازی افراد جامعه و بویژه نیازمندان برای گرفتار نشدن در تله فقر چیست؟
جلیل بشارتی (معاون اسبق مناطق محروم ریاست جمهوری): شهرهای بزرگ در حال گسترش زیاد است؛ الان 30 درصد روستا و 70 درصد شهرها هستند.
برنامه شما برای گسترش عادلانه این مسئله چیست؟
پورمحمدی آدرس غلط می‌دهد
علیرضا زاکانی؛ نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری در اولین زمان خود در این مناظره گفت: مردم، کشور ما ثروتمند است و مشکل ما این است که این ثروت را خوب توزیع نمی‌کنیم!
این آدرسی که جناب پورمحمدی که دوست بنده هستند آدرس غلط است و کل این شعارها قبلاً‌ داده شده است.
یارانه خانوار در حوزه بنزین گاز و برق به درستی در کشور توزیع نمی‌شود.
وی تصریح کرد: ما بسته رفاهی داریم که در این بسته رفاه،‌ هم یارانه طلایی در حوزه یارانه انرژی داریم و هم ناظر به معیشت و مسکن و اشتغال مردم، سلامت و تفریح مردم بسته‌ای را ارائه می‌کنیم.
زاکانی اظهار کرد: ما یک یارانه‌ای طلایی تنظیم کردیم که مابه‌ازای مصرف انرژی کل خانوار کشور در بخش خانوار،‌ اگر بنزین و گاز و برق را درنظر بگیریم شما به هر خانواده 3 نفره،‌ معادل اعتبار 20 گرم طلا در سال یارانه می‌رسد.
.
نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری ادامه داد: یعنی یک خانواده 5 نفره 110 میلیون تومان در سال یارانه دارد که اعتبار به طلا داده می‌شود مصون از تورم است و نقدینگی را زیاد نمی‌کند و صرفه‌جویی فراهم می‌شود و به میزان انتقال از سوخت‌های فسیلی از جمله بنزین به سمت سوخت‌های پاک برق،‌ سودشان بیشتر می‌شود.
وی گفت: همه روستاییان و عشایر و ملت ثروتمند خواهند شد.
به میزان صرفه‌جویی سود خواهند کرد.
صرفه‌جویی برق نیز به سمت تولید پیش خواهد رفت.
لازم نیست که برق کارخانه و کشاورز را قطع کرده و به تولید آسیب صدمه بزنیم.
زاکانی اضافه کرد: یارانه انرژی بخش تولید سر جایش است و فقط ناظر به سه قلم بنزین،‌ گاز و برق خانوار صحبت می‌کنم.
هم کل مردم ثروتمند می‌شوند و فقر مطلق ریشه‌کن می‌شود.
نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری تصریح کرد: اگر کسی مایل به مصرف بیش از اندازه بود مانعی نیست!
می‌تواند از کسی که کمتر مصرف می‌کند می‌تواند گرفته و دولت تنظیم‌گر آن است.
وی گفت: از اول شروع دولت برای خانوارهای حساب ویژه باز می‌شود و این پول برای آنها مدنظر قرار می‌گیرد.
ادامه دارد...