سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تأمین زیرساخت‌ها موجب رشد مطلوب برنامه هفتم توسعه می‌شود - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 31 خرداد 1403 - 21:49
نایب رئیس اتاق ایران گفت: تأمین و تجهیز زیرساخت ها در حوزه تولید زمینه ساز جهش تولید و رسیدن به رشد مطلوب در برنامه هفتم توسعه است.
توليد،واردات،خصوصي،اقتصادي،سفارش،ثبت،فعالان،رونق،تحقق،توسعه

به گزارش خبرگزاری تستیم از اردبیل، حسین پیرمؤذن عصر پنجشنبه در یک‌صد و بیست و ششمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که با حضور مدیران استانی و نمایندگان بخش خصوصی در اتاق بازرگانی اردبیل برگزار شد، اظهار داشت: بخش خصوصی و فعالان اقتصادی با تمام ظرفیت برای رونق تولید و پیشرفت اقتصادی تلاش می‌کنند و در رابطه با رفع موانع و قوانین مخل کسب و کار، همکاری مؤثری از سوی دستگاه‌ قضایی و دستگاه‌های اجرایی با بخش خصوصی در استان وجود دارد که قابل تقدیر است.
وی با تاکید بر تلاش همه‌جانبه در راستای تحقق شعار سال و جهش تولید با مشارکت مردم تصریح کرد: تأمین زیرساخت‌ها جز لاینفک توسعه و رونق تولید است و تحقق شعار سال مستلزم همراهی و همکاری دولت به عنوان سردمدار بهبود فضای کسب و کار با بخش خصوصی و فعالان اقتصادی است.
نایب رئیس پارلمان بخش خصوصی کشور با اشاره به دغدغه فعالان اقتصادی در زمینه ثبت سفارش واردات کالا اشاره کرد و گفت: واردات تجهیزات و ماشین‌آلات خط تولید در ارتقای بهره‌وری و کارآیی واحدهای اقتصادی اهمیت بسزایی دارد و محدودیت ثبت سفارش واردات این کالا‌ها عملا حیات تولید را تهدید و به استفاده حداقلی از ظرفیت‌ها دامن می‌زند.
پیرمؤذن با بیان اینکه فعالان اقتصادی به اعمال سلیقه در ثبت سفارش واردات اذعان دارند، افزود: برآورد و تجمیع نیاز واحدهای تولیدی برای واردات خط تولید و بررسی دقیق این آمار می‌تواند مانع از عملکرد سلیقه‌ای در ثبت سفارش و زمینه‌ساز اتخاذ تصمیمی درست برای واردات کالاهای ضروری خواهد شد.
نایب رئیس اتاق ایران با تاکید بر اینکه قریب به اتفاق ثبت سفارش واردات مربوط به زیرساخت‌های تولید و ماشین‌آلات است، بیان کرد: تأمین تجهیزات و زیرساخت‌ها عامل توسعه و رونق تولید است و رسیدن به رشد هشت درصدی در برنامه پنج ساله هفتم توسعه نیز در گرو تحقق این موضوع است.
انتهای پیام/131