سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کنگره بانوان تأثیرگذار با محوریت بانو حدیدچی برگزار شد

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 31 خرداد 1403 - 21:49
آئین تجلیل از منتخبین دومین کنگره استانی بانوان تأثیرگذار استان همدان با محوریت مرحومه بانو مرضیه حدیدچی در استانداری برگزار شد.
كشور،همدان،بانوان،عنوان،دباغ،زن،خانواده،استان،كنگره،امام،زنا ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، آیین تجلیل از منتخبین دومین کنگره استانی بانوان تأثیرگذار استان با محوریت بانو مرضیه حدیدچی(خواهر دباغ) با حضور علیرضا قاسمی‌فرزاد استاندار همدان، جمعی از مدیران استانی برگزار شد.
استاندار همدان در این مراسم با اشاره به اینکه حضور حماسی مردم در پای صندوق های رای یاس و ناامیدی دشمنان را به دنبال دارد عنوان کرد: مشارکت قوی سبب می‌شود میهمن ما مقتدر شده و فرد شایسته انتخاب شود و رد این راستا توطئه های دشمنان نظام تاکنون به جایی نرسیده اگر چه زحماتی را برای کشور ایجاد می‌کند.
علیرضا قاسمی فرزاد بیان کرد: خدمات ارزشمند 33 ماهه شهید جمهور در استان بر کسی پوشیده نیست؛ تکمیل پروژه انتقال آب به همدان با 20 هزار میلیارد ریال اعتبار، اتمام پروژه و راه اندازی بیمارستان اکباتان، خدمات راه آهن، اجرای راه‌های بین استانی و راه و شهرسازی، خدمات در حوزه کشاورزی همه به عنوان یادگاری‌های شهید است.
وی با بیان اینکه دیدگاه امام خمینی(ره) به جایگاه زن همچون انبیاء به جایگاه زنان بود اعلام کرد: این رویکرد امام او را متمایز از دیگران در عصر خود قرار داد و یکی از مهم‌ترین دلایل شکست طاغوت این جایگاهی بود که امام راحل برای زنان قائل شد.
استاندار همدان گفت: امام راحل انقلاب را با حضور این قشر به پیروزی رساند و امروز نیز با حضور زنان شاهد رشد و پیشرفت کشور در تمام عرصه ها هستیم، بعد از ایشان، مقام معظم رهبری به شایستگی کشور را در مسیر رشد قرار دادند اگر چه بدخواهان مانع رشد کشور شدند اما این عامل مانع نشد که کشور از حرکت و رشد باز ایستد.
مرحومه مرضیه حدیدچی باید به جهان اسلام و دنیا معرفی شود
قاسمی فرزاد ضمن گرامی داشت یاد و خاطره بانو دباغ افزود: امروز در کنگره بانوان تاثیرگذار استان جا دارد که نام و یاد خانم دباغ این بانوی ارجمندی که الگوی زن در تراز انقلاب‌ اسلامی است را گرامی بداریم، مرحومه دباغ همسر یکی از آزادگان سرافراز ما جمشید ایمانی بود که هشت سال در بند رژیم بعثی اسیر و از سبز پوشان سپاه اسلام بود.
وی بیان کرد: خانم دباغ چه در دوران قبل از انقلاب در نقش مادری و همسری به عنوان همسری دلسوز زندگی خوبی داشتند و با احساس مسئولیت نسبت به وضعیت جامعه، در مقابل حاکمان ظلم و جور پرچم قیام گرفته و در کنار رهبری حرکت کردند.
قاسمی فرزاد با بیان اینکه توانایی خاص در فهم مسائل، رازداری و رعایت مسائل امنیتی از ویژگی های این بانوی بزرگ بود مطرح کرد: خواهر دباغ در نجف در کنار خانواده امام بودند و کارهای سیاسی را دنبال می‌کرد و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نخستین زن پاسداری بود که در مسئولیت‌های مختلفی مانند نمایندگی مجلس ظهور پیدا کرد و تا آخرین لحظه عمر دغدغه مردم را داشت.
وی با تاکید بر اینکه وظیفه داریم این چنین بانوی تاثیرگذاری را به عنوان مفاخر کشور و جهان اسلام معرفی کنیم گفت: زن می‌تواند مسیر سعادت خانواده را ادامه دهد یا با بی توجهی مسیر انحطاط را برگزیند اما قطعا بانوی ایرانی نگران خانواده است همانطور که زنان تاثیرگذار بیشماری در کشور وجود دارند.
استاندار همدان ضمن گرامیداشت جایگاه مادران و همسران شهدا اظهار داشت: کشور ما با همه ددمنشی ها توانست به برکت خون شهدا و حمایت‌های زنان در پشت جبهه قدرتمندانه بایستد و در این راستا مادران و همسران شهدا کسانی بودند که فرزندان و همسران خود را تشویق کردند تا در راه دفاع از کیان این سرزمین خون پاک خود را هدیه کنند، پرورش یافته مکتب اهل بیت(ع) هستند که به عنوان گنجینه گرانبها باید حفظ و تکریم شوند.
ضرورت معرفی الگوهای موفق به عنوان الگوی سوم زن مسلمان به دختران امروز
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری همدان نیز در این مراشم اظهار داشت: کنگره بانوان تاثیرگذار استان از آبان ماه سال گذشته آغاز به کار کرد و شرکت کنندگان آثار خود را در سایت iranbanoo.ir بارگزاری کردند و آثار توسط داوران کشوری در مدت پنج ماه با دقت ارزیابی شد.
فاطمه ستاری نوید با بیان اینکه این کنگره اولین بار در سال 1401 و سال گذشته نیز برای دومین بار برگزار شد اعلام کرد: هدف از برگزاری کنگره بانوان تاثیر گذار استان معرفی الگوهای موفق به عنوان الگوی سوم زن مسلمان به دختران امروز است که بدانند در کنار نقش مادر و همسری می‌توانند به فعالیت‌های سیاسی ورزشی فرهنگی بپردازند.
ستاری نوید خطاب به دیگر بانوان حاضر ابراز امیدواری کرد تا با مشارکت حداکثری در انتخابات پیش رو و انتخاب کاندیدای اصلح ادامه دهنده راه شهدای خدمت باشیم و نیز سیاست‌های خانواده محور دولت سیزدهم با رویکرد دقیق‌تر و فراگیر در دولت بعدی پیگیری شود.
در پایان این مراسم از بانوان تأثیرگذار استان در زمینه‌های علمی، فرهنگی، اجتماعی، رسانه‌ای و خانواده تقدیر شد.
انتهای پیام/