خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 04 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

حضور سرمایه‌گذاران خارجی در مازندران فراهم شود - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 30 خرداد 1403 - 22:31
استاندار مازندران گفت: باید حضور سرمایه گذاران بزرگ و خارجی با اهمیت را در شهرستان های استان فراهم کنیم.
بابلسر،مسكن،مازندران،فراهم،زباله،شهرستان،كمربندي،استاندار،نو ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بابلسر، یوسف نوری عصر امروز در حاشیه سفر یک روزه به شهرستان بابلسر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بازدیدها از شهرستان‌ها را در جهت شناسایی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها و رفع موانع موجود خواهیم داشت اظهار داشت: یکی از مولفه‌های حوزه‌های اقتصادی در بخش گردشگری است که باید از این ظرفیت بیشتر در مازندران استفاده شود.
وی با بیان اینکه باید حضور سرمایه‌گذاران بزرگ و خارجی با اهمیت را در این شهرستان‌ها فراهم کرد، افزود: با توجه به اهمیت واحد صنعتی، امکانات لازم را باید برای ورود سرمایه گذاران فراهم کرد مطمئن فراهم کرد.
استاندار مازندران با اشاره به کمربندی شرقی بابلسر و مشکلات این کمربندی عنوان کرد: ابتدا باید صدور مجوز ماده 23 گرفته و به پیمانکار داده شود.
نوری با تاکید بر اینکه راهداری قول مساعد بر پیگیری این پروژه را داده است، اظهار کرد: در خصوص جاده 45 متری نیز اقداماتی انجام شده و در کمیسیون زیربنایی هیات دولت باید برود تا بعد از آن تصمیم‌گیری لازم گرفته شود.
وی با بیان اینکه در بحث مسکن به دلیل کمبود زمین در بابلسر برای اجرای طرح نهضت مسکن اقدامی انجام نشده است، افزود: البته منابع طبیعی و مسکن و شهرسازی عرصه‌ای حدود 13 هکتار را تعیین کردند و بنیاد مسکن نیز قشری از خانواده‌های نیازمند را برای ساخت مسکن معرفی کردند که باید مراحل قانونی آن انجام شود؛ اختلافات منطقه‌ای باید حل شده و در کارگروه مسکن شهرستان پیگیری‌های لازم صورت گیرد.
استاندار مازندران با اشاره به عرصه فرودگاه بابلسر بیان کرد: در این زمینه با نیروی هوایی رایزنی اولیه انجام شد اگرچه اختلافاتی در زمینه محدودیت‌ها وجود دارد اما تمام تلاش به کار گرفته می‌شود تا ایجاد اشتغال و درآمد برای مردم این شهرستان فراهم شود.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به پیگیری‌های دولت شهید آیت‌الله رئیسی بر ساماندهی زباله در مازندران، راه‌اندازی سایت زباله با ورود جدی شهرداری بابلسر و با حضور سرمایه‌گذار دستور کار قرار گرفت و تمام مراحل زباله‌سوزی دیده شده است؛ در واقع در اینجا یک چرخه کاملی در حال شکل‌گیری است که باید تمام امکانات و همکاری‌های لازم برای رفع مشکل محیط‌زیستی ساحل بابلسر با این حجم زباله انجام شود.
انتهای پیام/