خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 04 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

آبرسانی به 62 روستای محروم در 62 روز به نام شهدای خدمت

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 30 خرداد 1403 - 22:31
قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه عاشورا به 62 روستای محروم استان در 62 روز به نام شهدای خدمت آبرسانی می کند.
قرارگاه،پيشرفت،آباداني،روستا،سپاه،عاشورا،اجراي،اشاره،عنوان،آ ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، سرهنگ پاسدار سیدمهدی حسینی با اشاره به پیشرفت 80 درصدی اجرای طرح آبرسانی شهدای خدمت گفت: آبرسانی به 62 روستای محروم استان که با مشارکت اهالی خود روستاها انجام می‌ شود.
وی با بیان این‌که هدف اجرای این طرح آبرسانی، تامین آب شرب پایدار برای روستاییان و مهاجرت معکوس مردم است، گفت: تا امروز بیش از 150 میلیارد ریال برای این طرح هزینه شده است و با اجرای طرح آبرسانی به 62 روستای استان در 62 روز، مشکل تامین آب تعداد چهار هزار و 693 خانوار استان رفع می‌شود.
مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه عاشورا با اشاره به مجموعه اقدامات قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه عاشورا، گفت: قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه از سال 1395 به دستور رهبر معظم انقلاب و با هدف محرومیت زدایی، به الگو رساندن روستاها و توجه به زیرساخت‌های حیاتی در یک هزار نقطه کشور راه اندازی شد.
حسینی با بیان این‌که روحانی روستا به عنوان امام مستقر در روستا، فعالیت‌های قرارگاه پیشرفت و آبادانی را در متن روستا پیاده سازی می‌کند و نقش قابل توجهی را برای ارتقای تعالی روستا و اهالی آن دارد، گفت: این قرارگاه به طور همزمان در پنج عرصه اشتغال، سلامت، عمرانی، فرهنگی و تعلیم و تربیت ماموریت دارد.
وی با اشاره به نیاز به کمک سازمانها و ادارات در راستای تحقق ماموریت‌ها گفت: تمامی فعالیت‌های قرارگاه در قالب سند ابلاغی بالادستی و جامع است تا به صورت نظام مند بتوانیم اهداف و سیاست پیشرفت را در متن روستا جاری سازیم.
مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه عاشورا وجه تمایز قرارگاه با بسیج سازندگی را مربوط به امام روستا و هدف الگوسازی روستاها توسط قرارگاه دانست و خاطرنشان کرد: فعالیت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه عاشورا یک گام فراتر از محرومیت زدایی است و سپاه به عنوان بازوی توانمند محرومیت زدایی از سال‌های دور، اقدامات مهمی انجام داده است و بخش‌های مختلفی چون بسیج سازندگی و قرارگاه پیشرفت و آبادانی در داخل این نهاد ارزشمند مشغول هستند.
حسینی با اشاره به کیفیت و سرعت بالا و پایین بودن هزینه‌های اجرایی پروژه‌ها و مشارکت مردم در اجرای پروژه‌ها گفت: این قرارگاه به صورت نقطه به نقطه فعالیت‌های خود را انجام می‌دهد.
وی به حضور قرارگاه در دهستان‌های 6 شهرستان کلیبر، اهر، ورزقان، هوراند، چاراویماق و میانه و تحت پوشش قرار دادن 207 روستا با 30 هزار نفر جمعیت، هفت هزار و 790 خانوار و چهار هزار و 125 نفر دانش آموز اشاره کرد و گفت: در سال‌های 1401 و 1402 تعداد سه هزار و 345 عنوان برنامه توسط قرارگاه اجرایی شده که 296 عنوان آن در بخش عمرانی شامل تامین آب شرب، راه روستایی، تعمیر مساجد و ...
است.
مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه عاشورا افزود: هم‌چنین تعداد سه هزار و 49 عنوان برنامه غیر عمرانی با اعتبار 980 میلیارد ریال نیز با مشارکت ادارات در سطح روستاهای تحت پوشش اجرایی شده است.
حسینی از رتبه دوم کشوری این قرارگاه در عملکرد و اجرای برنامه‌ها خبر داد و گفت: سال گذشته با همراهی اداره کل نوسازی مدارس تعداد 156 کامیون از تجهیزات آموزشی با 500 میلیارد ریال اعتبار به مناطق محروم فرستاده شد و امسال رنگ آمیزی 48 مدرسه با کمک خیران و اداره کل نوسازی مدارس انجام خواهد شد.
وی محروم ترین روستاهای استان را واقع در شهرستان چاراویماق دانست وگفت: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی، امروز دیگر روستای محرومی که نتواند به زیرساخت‌های اولیه زندگی دست یابد نداریم.
انتهای پیام/