خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 03 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

رونمایی طرح‌های فرهنگی هنری قرارگاه شهید آوینی استان بوشهر - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 30 خرداد 1403 - 22:13
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر از رونمایی طرح های فرهنگی هنری قرارگاه شهید آوینی استان بوشهر خبر داد و گفت: در این راستا 21 طرح با اعتبار 5 میلیارد و 520 میلیون تومان اجرا می شود.
بوشهر،شهيد،جشنواره،فرهنگي،هنري،قرارگاه،آويني،جمعيت،استان،طرح ...

عبدالرحیم افروغ در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه دولت سیزدهم و یادگار شهید آیت‌الله رئیسی یکی از ثمرات و آثار خودش در کنار فعالیت‌های ویژه در عرصه‌های اقتصادی، عمرانی و دیگر حوزه‌ها که داشتند در عرصه فرهنگ و هنر بود اظهار داشت: یکی از آثار ماندگار شهید آیت‌الله رئیسی و دولت خدوم سیزدهم، قرارگاه شهید آوینی است.
وی با بیان اینکه قرارگاه شهید آوینی با نگاه و رویکرد پشتیبانی از فعالیت‌ها و حلقه‌های میانی و گروه‌های خودجوش مردمی در بخش‌‌های فرهنگی هنری انقلاب اسلامی تعریف شد گفت: در این راستا طرح‌های مختلف در سطح استان هر شهرستان و هر انجمن فرهنگی و هنری و موسسات و مجموعه‌های مختلف جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی یک طرح و سرجمع 21 طرح تدوین شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به رونمایی طرح‌های فرهنگی هنری قرارگاه شهید آوینی استان بوشهر خاطرنشان کرد: جشنواره استانی تئاتر طنز، همایش بزرگ مشاهیر دشتستان ، نمایش های خیابانی در بهار قرآن ، انسان 120 ساله، نمایش خانواده و جوانی جمعیت، جشنواره شعر عاشورایی تشان، کارگاه های آموزشی کوتاه مدت نقاشی، طراحی، عکاسی ، جشنواره شعر محلی سنگار افتو و تئاتر صحنه‌ای خانواده و جوانی جمعیت در شهرستان‌ها اجرا می‌شود.
افروغ، مسابقه کتابخوانی روایت پیشرفت، حفظ موضوعی قرآن کریم ، بوشهر 500 سال مقاومت را مربوط به انجمن‌های فرهنگی و هنری و موسسات دانست و اضافه کرد: در بخش تولید موسیقی حماسی با ایجاد گروه ارکستر سمفونیک بوشهر، جشنواره مهر دریا با موضوع افزایش جمعیت ، جشنواره خوشنویسی با موضوع دفاع مقدس ، برگزاری لیگ جت، برگزاری لیگ جت ، کادرسازی نوجوان و جوان، رسانه نوجوانانه، بهشت اخلاق و کاروان قرآنی است.
وی اضافه کرد: در اجرا 21 طرح یاد شده 5 میلیارد و 520 میلیون تومان اعتبار تخصیص یافته است.
انتهای پیام/190