خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 04 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ساختمان جدید داروخانه ویژه شیراز افتتاح می‌شود - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 30 خرداد 1403 - 22:13
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از افتتاح ساختمان جدید داروخانه ویژه با صرف بیش از 6 میلیارد تومان هزینه در خیابان زند در عید سعید غدیرخم خبر داد.
استان،شيراز،پزشكي،طرح،راعي،بيماران،محصولات،فارس،علوم،اجراي

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، محمدجواد راعی در نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه استان برگزار شد، اظهار داشت: ساختمان جدید داروخانه ویژه با هدف دسترسی بهتر بیماران به دارو‌های خاص در فضایی به مساحت حدود 350 متر مربع زیر بنا و با صرف بیش از 6 میلیارد تومان هزینه در خیابان زند و مجاورت بیمارستان‌های مرجع و سازمان‌های بیمه به بهره برداری می‌رسد.
وی همچنین با بیان اینکه مدیریت نظارت بر فرآورده‌های خوراکی و آشامیدنی دانشگاه علوم پزشکی شیراز رتبه برتر کشور را در برخی شاخص‌ها از جمله پایش سموم و آفت کش‌ها در محصولات خام کشاورزی کسب کرده است، گفت: در حال حاضر نمونه‌برداری 80 درصد از محصولات خام کشاورزی در استان فارس در سطح باغ‌ها و مزارع انجام می شود درحالیکه در دیگر استان‌ها نمونه برداری محصولات در سطح میادین و عرضه صورت می‌گیرد.
راعی مزیت اجرای این طرح را ارائه راهکار و اقدامات بازدارنده در مواردی که در مزرعه و باغ عدم انطباق با استاندار‌ها مشاهده می‌شود، برشمرد.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین گفت: با توجه به اجرای موفق طرح حمایت از بیماران مبتلا به سلیاک در فارس، این استان به عنوان استان معین برای اجرای طرح حمایت از بیماران مبتلا به سلیاک در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و سیستان و بلوچستان انتخاب شده است.
راعی همچنین گفت: وزارت بهداشت و درمان وآموزش پزشکی طرح موفق تولید و عرضه نان کامل در استان فارس را به عنوان الگویی به دیگر استان‌های کشور معرفی کرده است.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه گفت: به منظور بهینه سازی مصرف دارو یا اتاق تمیز در سه بیمارستان نمازی، فقیهی و امیر راه اندازی شده است.
انتهای پیام/424