خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 04 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

زاکانی: دولت شهید رئیسی کشور را در بحران تحویل گرفت

تسنیم | سیاسی، اجتماعی و حوادث | چهارشنبه، 30 خرداد 1403 - 22:12
نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: دولت شهید رئیسی کشور را از یک نقطه بحرانی گرفت و امروز افق های روشنی فراروی ماست.
كشور،زاكاني،ايران،نامزد،رياست،انتخابات،جمهوري،عدالت،استان،تو ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، علیرضا زاکانی؛ نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری امروز (چهارشنبه، 30 خرداد) در همایش اقوام ایرانی ضمن یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، گفت: از اقوامی که از جای جای ایران در این نشست حضور پیدا کرده اند صمیمانه سپاسگزارم.
وی افزود: در همه استان‌ها غیورمردانی را می‌بینید که پای ایران اسلامی ایستاده‌اند.
ایران مهد اسلام و تمدن بزرگ است لذا وقتی به استان ها سفر میکنید یکی پس دیگری بوی خاص خود را دارد.
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه همه ایران سرای من و تمام اقوام گل‌های بوستان ایران عزیز ما هستند، گفت: آنچه که انقلاب اسلامی بر ما هدیه داد وحدت و همبستگی بود و این همبستگی به همراه قابلیت‌های ما بود.
زاکانی گفت: باید صحبت از عدالت کرد، عدالت یعنی فرصت‌های برابر برای همه ملت ایران داشته و شرایط یکسانی برای مردم داشته باشیم.
وی افزود: عدالت یعنی در فرصت برابر هرکسی توانست که قله‌های بزرگ را فتح کند مانعی نداشته باشد، عدالت یعنی دستگیری از کسانی که نمی‌توانند در مسابقه بزرگ هم پای دیگران بدوند.
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: همه جغرافیای کشور و همه استان‌ها باید فرصت‌هایی مبتنی بر قابلیت‌ها داشته باشند، همچنین استان‌هایی هستند که دچار یک جاماندگی هستند که توجه به این استان‌ها باید مورد توجه قرار گیرد.
زاکانی اظهار کرد: دولت خدمت، دولت پیگیر تحقق عدالت است و در این دولت برای مردم نباید دغدغه رفاه وجود داشته باشد و لذا همه شرایط باید برای همه وجود داشته باشد.
وی بیان کرد: ما در صداوسیما 14 بسته ارائه کردیم که می‌تواند گره از زندگی مردم باز کرده و کشور دچار سربلندی شود.
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: ما با تجویزهای غلط گذشته دچار مشکلات شدیم و نتوانستیم از ظرفیت‌های کشور استفاده کنیم لذا تغییرات باید منجر به تحول بزرگی در کشور شود.
زاکانی گفت: وقتی به شهر فارس می‌روید می‌بینید که یک دنیای ادب و یک ظرفیت بزرگی از گردشگری، صنعتی، معادن و مذهبی در این استان حضور دارد و این استان در برخی از سال‌ها مرتبه اول کشاورزی را به خود اختصاص داده است.
وی ادامه داد: وقتی به کهگیلویه و بویراحمد و لرستان می‌آیید می‌بینید که شهری پرآب اما در بسیاری از موارد دچار عقب ماندگی شده است.
بنده مکرر به استان ها سفر کرده ام، در زمان دفاع مقدس در برخی استان ها حاضر بودم لذا با تمام وجود میگویم که 31 استان کشور هر یک قابلیت ویژه برای توسعه کشور است.
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: هر محل و استانی اقتضائات خاص خود را دارد لذا باید به طور محلی، درونی و توسط مردم همان منطقه اداره شود و از مرکز برای آن نسخه نپیچیم.
دولت مرکزی خود را مکلف به حمایت از استان‌ها می‌داند و این شدنی است.
زاکانی خاطرنشان کرد: مردم سالاری دینی به عنوان هدیه انقلاب اسلامی به همه ایران فقط در حوزه سیاسی خلاصه نمی‌شود و باید مردم بعد از حضور پای صندق‌های رای، بر مسئولان نظارت داشته باشند و نسبت به آنها امر به معروف و نهی از منکر داشته باشند.
وی افزود: امروز اقتصاد اختصاصی شده است و عده ای به بهانه خصوصی سازی منابع کشور را در دست گرفته اند که باید اصلاح شود و اقتصاد کشور در اختیار مردم قرار گیرد.
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: عده‌ای که برای مردم گردن‌افرازی می‌کنند باید خاضع ملت شوند، این عده حتی یارانه هم می‌گیرند و خجالت هم نمی‌کشند.
زاکانی عنوان کرد: باید در مسیر عدالت و پیشرفت گام‌های بلندی برداریم و این باید توسط مردم ایران رخ دهد.
کشور ظرفیت‌های زیادی دارد که باید به آن توجه کنیم تا سبب رشد ایران اسلامی شود.
وی تاکید کرد: باید به ظرفیت‌های استانی توجه کنیم و باید بر هر استانی یک سند و افقی دیده شود که مبتنی بر توانایی‌های مردمی باشد.
زاکانی خاطرنشان کرد: دولت شهید رئیسی کشور را از یک نقطه بحرانی گرفت و امروز افق‌های روشنی فراروی ماست.
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: مشکل ما این است آنچه فرمایش ولی و خواست جامعه است را عمل نمی‌کنیم.
باید در مسیر پیشرفت گام برداریم و میدان‌دار این عرصه مردم هستند.
زاکانی با اشاره به اینکه یک از وجوه استقلال توجه به امنیت غذایی است، گفت: استان‌های زاگرس نشین ستون فقرات تامین امنیت غذایی را برعهده دارد.
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در پایان تأکید کرد: با دوری از مردم و در اتاق‌های در بسته نمی‌شود برای کشور تجویز درست صادر کرد.
ضمناً، در این مراسم زاکانی از ورزشکاران تیم ملی والیبال بابت برد آمریکا تشکر و قدردانی کرد.
پایان پیام/