خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 03 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

جلیلی: انقلاب نقش موثر زن در جامعه را به دنیا نشان داد

تسنیم | سیاسی | چهارشنبه، 30 خرداد 1403 - 21:48
نامزد انتخابات گفت: امروز ملت ما در یک تجربه 45 ساله از ابتدای بروز انقلاب خود در سال 42 با حرکتی که شروع کرد، تصویر و نقش موثر زن در جامعه را به دنیا نشان داد.
زنان،زن،كشور،جليلي،نامزد،فرصت،غرب،رياست،انتخابات،جمهوري،تمدن ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، سعید جلیلی نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری عصر امروز با حضور در میان جمعی از زنان و دختران در سالن حجاب تهران گفت: توضیحات زیادی درخصوص اینکه یک جهان فرصت داریم و اینکه چطور می‌توان کشور را جهش داد داده‌ام، اما در این جلسه از زاویه دیگری این بحث را مطرح می‌کنم.
وی ادامه داد: در نگاه اول برخی فرصت‌های سخت افزاری در ذهن فهرست می‌شود، اما اگر صحبت از یک جهان فرصت صحبت می‌کنیم منظور فرصت‌هایی است که می‌تواند کشور را ارتقا و جهش دهد و یکی از آن فرصت‌ها، فرصت زنان جامعه ما است.
جلیلی با طرح این سوال که آیا این صرفا یک شعار تبلیغاتی در یک جلسه انتخاباتی است؟
گفت: خیر، این یک برنامه مهم است که دولت باید در چهار سال فرصت خود عملیاتی کند.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری ضمن یادآوری نقش زنان در 45 سال گذشته کشور گفت: ما با این تجربه تاریخی اگر توانستیم در عرصه‌هایی مقاومت کنیم، قطعا آن را مرهون یک نگاه بزرگ به زنان و به جامعه‌ای هستیم که جمعیت کشور ما را تشکیل می‌دهند.
چرا امروز می‌بینید دشمنان شما از بین همه موضوعاتی که برای هجمه قرار دادن وجود دارد، روی یک موضوع بیشتر متمرکز می‌شوند.
وی تصریح کرد: همین دشمنان ما که رفتارهایشان روشن و مشخص است، وقتی ده‌ها هزار زن هدف موشک‌های رژیم صهیونیستی قرار می‌گیرند احساس ناراحتی که نمی‌کنند هیچ؛ با قاتلان این زنان شهید عکس یادگاری می‌گیرند و رسما اعلام می‌کنند 14 میلیارد دلار کمک نظامی هم به آنها کرده‌اند.
جلیلی در جمع زنان و دختران گفت: این یک پرده نمایش است چراکه برای فوت یک خانم در کشور ما از خود بایدن و مکرون گرفته تا نخست وزیر انگلیس، استرالیا اشک تمساح می‌ریزند اما در برابر کشتار هزاران زن و کودک سکوت کرده‌اند؟.
پس باید اینکه چرا برای ما اشک تمساح می‌ریزند و چرایی این مساله را باهم تحلیل کنیم.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: آنها با همه رسانه‌ها و ظرفیت‌هایشان آمدند که بگویند ما نگران زنان ایران هستیم اگر اینطور بود پس چرا در 7 تیر سال 1366 که زنان سردشت و کُرد عزیزمان زیر سنگین‌ترین حملات دشمن مورد حمله شیمیایی قرار گرفتند حتی قطعنامه که هیچ بیانیه هم صادر نکردند.
جلیلی خاطرنشان کرد: آیا فکر می‌کنید یک نقطه ضعف در جامعه ایرانی پیدا کردند تا به آن حمله کنند، نه اینطور نیست‌ آنها نگران این هستند که تمدن غرب با 5 قرن سابقه خود که مثل بهمن بزرگ‌تر هم شده، به بن بست رسیده است.
وی با اشاره به تمدن غرب امروز در موضوعات اساسی به بن‌بست‌های جدی خورده است، گفت: تمدن غرب به زن یک نگاه تحقیرآمیز و تبعیض‌آمیز دارد.
نگاهی که زن را صرفاً برای مقاصد اقتصادی می‌خواهند و نتیجه آن طبق آمارهای خودشان به اوضاع نابه‌سامان در حوزه زن و خانواده رسیده است.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان داشت: امروز ملت ما در یک تجربه 45 ساله از ابتدای بروز انقلاب خود در سال 42 با حرکتی که شروع کرد، تصویر و نقش موثر زن در جامعه را به دنیا نشان داد.
اما غرب از چه زمانی به زنان حق رای را داد؟
حدود 100 سال پیش.
اما شما امروز اندیشه‌ای را می‌بینید که 1400 سال پیش پیامبرش به زنان همانند مردان اجازه بیعت می‌داد‌.
در حال تکمیل...