خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 03 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

آیا فسخ قرارداد بیرانوند قانونی بوده است؟

مشرق | ورزشی | چهارشنبه، 30 خرداد 1403 - 21:43
سنگربان ملی‌پوش پرسپولیس صبح امروز باز هم خبرساز شد و قرارداد خود را با این تیم فسخ کرد.
قرارداد،فسخ،مطالبات،باشگاه،بيرانوند

به گزارش مشرق، در قرارداد علیرضا بیرانوند با باشگاه پرسپولیس که در روزهای نخست سال ۱۴۰۳ میان طرفین به امضا رسید، این باشگاه موظف بود ۱۵ روز بعد از ‌آخرین بازی فصل مطالبات وی را پرداخت کند.
در غیر اینصورت وی می‌توانست قرارداد خود را فسخ کند.
اگر چه باشگاه پرسپولیس دو روز پیش تمامی مطالبات قرارداد این سنگربان را پرداخت کرد، اما با توجه به صحبت‌های روز گذشته این دروازه‌بان در خصوص اینکه باشگاه پاداش بردهای هفته پایانی را به عنوان مطالبات بازیکنان حساب کرده است، از این رو وی به دلیل وصول نشدن مطالبات تا زمان مقرر، قرارداد خود را به صورت یک طرفه فسخ کرد.
گفته می‌شود علیرضا بیرانوند به دلیل مطالبات دو فصل گذشته است قرارداد با سرخ‌پوشان را فسخ کرده، این در شرایطی‌ است که این دروازه‌بان فصل گذشته قرارداد خود را با باشگاه پرسپولیس فسخ کرد و در آستانه پیوستن به استقلال بود اما در نهایت با پرسپولیس قرارداد بست.
این در حالی‌ بوده وقتی قرارداد بازیکنی فسخ می‌شود و قرارداد جدیدی به ثبت می‌رسد مطالبات از بین می‌رود و شرایط جدیدی به ثبت می‌رسد که طرفین باید به آن متعهد باشند و باشگاه پرسپولیس نیز دو روز پیش مطالبات بیرانوند را پرداخت کرده است.
در همین خصوص نیز وکیل علیرضا بیرانوند بیان کرد: اینکه از فصل گذشته کسی طلب داشته باشد موضوع دیگری است و مربوط به این قرارداد نیست و حق فسخ نسبت به فصول گذشته را نمی‌توان در قرارداد این فصل اعمال کرد.
بیرانوند قراردادش را فسخ کرده و ما با قرارداد منسوخ مواجه شدیم.
هرچه بوده مربوط به قرارداد ۱۱۵۸ بوده است.