خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 03 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

استان فارس معین سیستان و بلوچستان برای گازرسانی

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 30 خرداد 1403 - 21:30
سرپرست شرکت گاز استان فارس در تشریح خدمات یک هزار روزه دولت سیزدهم از انتخاب این استان به عنوان استان معین سیستان و بلوچستان برای گازرسانی خبر داد.
استان،فارس،گاز،گازرساني،بلوچستان،سيستان،شركت،دولت،بهفر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، وحید بهفر در نشست شرکت گاز فارس، در تشریح اقدامات این شرکت در مدت 1000 روز دولت خدمتگزار سیزدهم اظهارداشت: شرکت گاز استان فارس با توجه به کسب موفقیت‌های کم‌نظیر در کشور و استان فارس ضمن اجرای شبکه و گازرسانی به بیش از 98.9 درصد شهر‌ها و 97 درصد روستا‌ها در پهنه وسیع این استان، آمادگی کامل خود را برای تسریع در گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان اعلام کرد و به همین منظور به‌عنوان یکی از استان‌های معین گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان نیز انتخاب شده است.
وی از اجرای 1100 کیلومتر شبکه‌گذاری گاز در استان سیستان بلوچستان و 4217 کیلومتر در استان فارس طی دولت سیزدهم به نحو مطلوب خبر داد و گفت: 86 هزار و 61 و 18 هزار انشعاب گاز به ترتیب در استان‌های فارس و سیستان بلوچستان نصب و اجرا شد.
سرپرست شرکت گاز استان فارس با بیان اینکه به طور متوسط هر 14 ساعت گازرسانی به یک صنعت در استان فارس انجام شده است، گفت: در دولت سیزدهم شرکت گاز استان فارس عملیات گازرسانی به یک هزار و 678 صنعت جدید در استان فارس و همچنین گازرسانی به کارخانه سیمان شهرک صنعتی خاش در استان سیستان بلوچستان را اجرایی کرد.
بهفر تعداد اشتراک‌پذیری مشترکین گاز را در دو استان فارس و سیستان و بلوچستان را مجموعا 185 هزار و 938 مشترک اعلام کرد و گفت: از این تعداد 5000 مشترک از استان سیستان و بلوچستان و مابقی از استان فارس به شبکه گازرسانی متصل شده‌اند.
وی با اشاره به اینکه شبکه گازرسانی به شهر‌های استان فارس در سال جاری تکمیل می‌شود، گفت: با اقدامات انجام شده در 1000 روز خدمت شهید جمهور تعداد 6 شهر در استان فارس و 3 شهر در استان سیستان و بلوچستان از نعمت گاز برخوردار شدند.
سرپرست شرکت گاز استان فارس تعداد گازرسانی به روستا‌های استان فارس و سیستان بلوچستان را به ترتیب 270 و 127 روستا اعلام کرد و افزود: شرکت گاز استان فارس همواره ارتقای ظرفیت گازرسانی به بخش صنعتی و بهینه‌سازی آن را اولویت خود می‌داند.
بهفر گفت: شرکت گاز استان فارس به عنوان معین استان سیستان بلوچستان ظرفیت‌سازی به میزان 30 هزار مترمکعب گاز برای این استان و 409 هزار و 914 مترمکعب گاز برای استان فارس در دوره 1000 روزه دولت خدمتگزار ایجاد کرده است.
انتهای پیام/424