خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 03 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

انصراف بده نیستم، خاطرتان جمع! / رؤسای دولت در جمهوری اسلامی یا شهید می‌شوند یا گرفتار

آفتاب | سیاسی | چهارشنبه، 30 خرداد 1403 - 21:30
فشار به او برای کناره گیری به این خاطر این است که تنها نامزدی است که خود را ادامه دهندۀ دولت فعلی معرفی کرده و رأی به او به منزلۀ آرای موافقان دولت مستقر فعلی تلقی خواهد شد.
دولت،رأي،هاشمي،فعلي،انقلاب،انصراف،آراي،ابراهيم،رييس،شهيد

انصراف بده نیستم، خاطرتان جمع!
/ رؤسای دولت در جمهوری اسلامی یا شهید می‌شوند یا گرفتار
فشار به او برای کناره گیری به این خاطر این است که تنها نامزدی است که خود را ادامه دهندۀ دولت فعلی معرفی کرده و رأی به او به منزلۀ آرای موافقان دولت مستقر فعلی تلقی خواهد شد.
امیر حسین قاضی‌زادۀ هاشمی تنها عضو ارشد دولت مرحوم ابراهیم رییسی که در رقابت انتخابات ریاست جمهوری حضور دارد از تصمیم خود به حضور تا پایان انتخابات خبر داد.
او که در برنامۀ میزگرد سیاسی شبکه سوم سیما حضور یافته بود به پرسش ابراهیم متقی کارشناس برنامه که "آیا تضمین می‌دهید مانند دورۀ قبل کنار نکشید و انصراف ندهید" این گونه پاسخ داد:
"اولا دورۀ قبل هم انصراف ندادم و تا پایان ماندم و از این نظر سوء سابقه دارم.
ثانیا اگر خودم را اصلح نمی‌دانستم وارد نمی‌شدم و معتقدم کسانی در نهایت باید باقی بمانند که نقطه ضعف روشنی ندارند.
"
قاضی‌زاده هاشمی گفت: امیدوارم اگر رأی آوردم به عاقبت شهید رییسی دچار شوم.
چون رییسان دولت‌های جمهوری اسلامی در آخر یا شهید می‌شوند یا گرفتار و بلافاصله توضیح داد حضرت آقا (آیت‌الله خامنه‌ای) رییس دولت نبودند و دیگری (مهندس موسوی) رییس دولت بود.
این سؤال ابراهیم متقی هم قابل توجه بود که مگر نامزد‌های دیگر خارج از جبهۀ انقلاب هستند که شما چند نفر به خودتان می‌گویید جبهۀ انقلاب و قاضی زادۀ هاشمی به گونه‌ای پاسخ داد که یعنی بیشتر نوعی نام‌ذاری است و نمی‌توان این گونه تفکیک کرد و از این نظر هم با باقر قالیباف مرزبندی کرد.
هر چند قاضی‌زاده هاشمی کوشیده از حاشیه‌ها دوری کند، ولی این توییت او که پیش از انقلاب اعلامیه‌های امام خمینی را پخش می‌کرده با طعنه عباس عبدی مواجه شد که وقتی شما متولد ۱۳۵۰ هستید و انقلاب در سال ۱۳۵۷ به پیروزی رسیده در چند سالگی اعلامیه‌های امام را پخش می‌کردید؟!
اعلام ماندن تنها نامزد سیاه‌پوش در جمع رقبای انتخاباتی از این نظر که آرای دیگران را جذب کند اهمیت ندارد، چون حسب ظاهر و بر اساس نظرسنجی‌ها پایگاه رأی قابل توجهی ندارد.
فشار به او برای کناره‌گیری، اما به این خاطر است که تنها نامزدی است که خود را ادامه دهندۀ راه رییس جمهور فقید و دولت فعلی معرفی کرده و رأی به او به منزلۀ آرای موافقان دولت مستقر فعلی تلقی خواهد شد.