خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 01 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دوگانه ارتجاع و امتداد در حکمرانی کشور

باشگاه خبرنگاران | سیاسی | چهارشنبه، 30 خرداد 1403 - 20:37
خضریان گفت: همه ما امروز در ایران با دو مدل حکمرانی و دو شکل سیاست‌گذاری در دو مسیر کاملاً جدا مواجه هستیم و آن هم دوگانه ارتجاع و امتداد است.
امتداد،ايران،بازگشت،ارتجاع،عزيز،فساد،دولت،كرونا،حكمراني،رئيس ...

نماینده مردم تهران در مجلس مطرح کرد؛
علی خضریان نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس در مجلس شورای اسلامی در نطق خود در نشست علنی مجلس گفت: شهادت شهید سید ابراهیم رئیسی و دیگر شهدای پرواز اردیبهشت، ضایعه و غمی بود که هنوز که هنوز است بر دل‌های مردم ایران داغ آن متجلی است؛ و ان‌شاءالله خون پاک این شهیدان عزیز همانطور که تاکنون نیز منشأ برکات فراوانی برای ایران اسلامی بوده است، کار ما را در دولت سازی و تربیت کارگزار تراز جمهوری‌اسلامی؛ سهل‌تر و هموارتر می‌گرداند.
مردم عزیز و فهیم ایران!
کشورمان در این روز‌ها به دلیل برگزاری انتخابات ریاست جمهوری شاهد طرح موضوعات و مباحث متعددی است و برخی اتاق فکر‌های مرئی و نامرئی در تلاش هستند تا فضای اجتماعی را با دوگانه‌سازی‌های جعلی و در نهایت فریب افکار عمومی به سمت و سوی نامزد مدنظرشان هدایت کنند.
در حالی که همه ما امروز در ایران با دو مدل حکمرانی و دو شکل سیاست‌گذاری در دو مسیر کاملاً جدا مواجه هستیم و آن هم دوگانه ارتجاع و امتداد است.
ارتجاع که مصادیق آن عقب گرد به گفتمان وادادگی بدیم بره، برگشت به اشرافی گری و فساد آقازاده‌ها و دختر مظلوم وزیر، حاکم شدن دوباره گفتمان خودت بمال و قرق بهداشت و درمان کشور برای سرمایه‌داران، تکرار بلای بنزینی و ریشخند صبح جمعه فهمیدم، برگشت به دروغ بزرگ لغو همه تحریم‌ها به صورت بالمره برای مردم در دی‌ماه ۹۴ و دریافت سکه‌های طلا برای دروغگویان و بهانه تراشیدن نگذاشتند تحریم‌ها لغو شود در اسفند ۹۹، بازگشت به کشته شدن روزانه ۷۰۰ نفر در کرونا و عدم تأمین واکسن برای مردم و رانت واکسن برای خواص، بازگشت به فساد بزرگ در واگذاری کارخانه‌ها و بیکاری کارگران، ارتجاع به سوءاستفاده سیاسی از زنان و پرستو نامیدن زن مقتول آقای شهردار، برگشت به نگاه سرمایه‌سالار و افزایش ۱۰ برابری نرخ ارز و فقیرتر شدن مردم، بازگشت به مدیران دولتی ساکن در خانه‌های ویلایی چند هزار متری و چند هزار میلیاردی و لانه دانستن مسکن مردم و مزخرف خواندن مسکن مهر و افتخار به نساختن مسکن و رها کردن مستأجران در گرداب قیمت‌ها، بازگشت به فساد در همه جا حتی ورزش و فوتبال و حمایت از پرداخت خسارات قرارداد ویلموتس از جیب کارگران و در نهایت ارتجاع به دولت بی‌مسئولیت ژنرال‌هایی که آخر کار با فلاکت‌بار کردن زندگی مردم می‌گوید: «من کاره‌ای نیستم!»
در مقابل آن امتداد تفکر جهادی، اسلامی و خودباورانه شهید آیت‌الله رئیسی است.
سکان‌دار مظلوم و شهیدی که سکان اداره کشور را در بدترین وضعیت ممکن به عهده گرفت که کمتر کسی امید به بازسازی خرابه‌ها و آوار‌های دولت غربگرا را داشت.
امتداد تفکری که بدون هیچ ادعای علم و کارآمدی و بدون تخطئه مخالفان، در آغازین روز‌های دولت مسیر فاجعه‌بار مدیریت بحران کرونا را اصلاح و با دوری از خوش‌بینی ساده‌لوحانه پیشین به غرب، به سرعت مشکل تامین واکسن کرونا را حل کرد.
امتداد اتصال میدان و دیپلماسی عزت‌مداری که یک به یک بن‌بست‌های سیاست خارجی ایران را گشود و تجارت خارجی و تعامل با همسایگان را زنده کرد.
امتداد مسیر هوشمندانه پیوستن به بریکس و شانگهای بدون گفتمان عجز و ناتوانی و گرفتار شدن در بازی برجام و FATF، ادامه احیای ۱۰ هزار کارخانه و کارگاه تولیدی و بازگشت سرمایه‌های ملی در هفت تپه و هپکو به دامان مردم و کارگران از دست مفسدان نالایق، امتداد فسادستیزی و شکستن گردن کلفت‌های همیشه طلبکار و در یک کلام ادامه راه رئیسی عزیز و شهیدان پرواز اردیبهشت که دلمان با سوختن قلب آقایمان برایش آتش گرفت.
مردم عزیز ایران!
مسأله اصلی امروز شکل‌گیری یک بستر حکمرانی عمیقاً به نفع عدالت و برابری و هم سرنوشت است تا همه فعالیت‌های ما معنا پیدا کنند.
اما حکمرانی عادلانه یعنی تقابل با یک سرمایه‌داری آدم‌خوار که جدا از شفافیت، کارآمدی و حتی مبارزه با فساد یک بستر دارد و آن بستر مبارزه با محکم شدن و بتنی شدن یک طبقه ثروتمند و قدرتمند است.