خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 03 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دستگیری 980 متهم در پاک‌سازی پارک‌ها - تسنیم

تسنیم | اجتماعی و حوادث | چهارشنبه، 30 خرداد 1403 - 20:31
رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در سطح پارک ها و بوستان های پایتخت خبر داد و گفت: تعداد 980 نفرمتهم در کمتر از 72ساعت دستگیر شدند.
پليس،امنيت،پايتخت،سطح،نفر،اجتماعي،پيشگيري،مخدر،برخورد،مواد

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سرهنگ علی قاسم‌پور با اشاره به تلاش‌های شبانه‌روزی کارکنان کلانتری‌های پایتخت برای برخورد با مجرمان و متخلفان اظهار کرد: پلیس در راستای تامین و حفظ نظم و امنیت از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.
رئیس پلیس پیشگیری پایتخت ادامه داد: در پی اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی با رویکرد امنیت محله محور و با هدف برخورد با هنجارشکنان و مجرمان در سطح پارک‌ها و بوستان‌های سطح تهران توسط کلانتری‌ها در سه روز گذشته اجرایی شد.
ماموران پلیس پیشگیری موفق به دستگیری 92 نفر سارق حرفه‌ای، 84 خرده‌فروش مواد مخدر، 630 نفر معتاد متجاهر و 160 نفر اتباع غیرمجاز و 14 نفر اراذل و اوباش شدند.
وی افزود: این طرح هر روز در چند مرحله توسط تیم‌های عملیاتی کلانتری‌ها و تمام پارک‌ها و بوستان‌های سطح تهران اجرا شد که در این راستا تعداد 20 دستگاه خودرو، تعداد 13 دستگاه موتورسیکلت سرقتی کشف شدند و روانه پارکینگ شده و حدود نیم کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف که پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شدند.
قاسم‌پور بیان کرد: اجرای این طرح و طرح‌های مشابه به جهت ارتقای امنیت اجتماعی در پایتخت و دستگیری سارقان، مالخران و برخورد با خرده‌فروشان مواد مخدر در کلانتری‌های سطح تهران همچنان با قدرت و شدت بیشتری در سال 1403 تداوم خواهد داشت.
رئیس پلیس پیشگیری پایتخت مشارکت مردم و همکاری با پلیس و احساس مسئولیت در ایجاد امنیت را ضامن آرامش فردی و اجتماعی دانست و گفت: مرکز فوریت‌های پلیس 110 به صورت شبانه‌روزی آماده دریافت گزارشات مردمی است.
انتهای پیام/