خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 04 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ارسال لایحه دو فوریتی به مجلس

مشرق | سیاسی | چهارشنبه، 30 خرداد 1403 - 20:25
سرپرست معاونت امور مجلس ریاست جمهوری گفت: لایحه اصلاح و تکمیل برخی از قوانین مربوط به تعزیرات حکومتی با قید دو فوریت تقدیم مجلس شد.
تعزيرات،لايحه،حكومتي،تكميل،ارسال،تاثير،قوانين

به گزارش مشرق، سید محمود حسینی پور، سرپرست معاونت امور مجلس ریاست جمهوری با اعلام خبر ارسال لایحه «اصلاح و تکمیل برخی از قوانین مربوط به تعزیرات حکومتی»، رفع خلاء‌های اجرایی، بهینه کردن تاثیر اجرای آراء سازمان تعزیرات حکومتی در برخورد با تخلفات، سرعت و دقت در رسیدگی، قاطعیت در تصمیم گیری، کوتاه شدن فرآیند دادرسی، پاسخگویی مطلوب به مردم، تاثیر محسوس در بازار و شرایط اقتصادی کشور و افزایش بازدارندگی را از مهمترین اهداف این لایحه عنوان کرد.
وی اظهار کرد: باتوجه به دغدغه‌های مردم و برای ساماندهی و تثبیت بازار و امکان نظارت موثر و هدایت بخش بر آن و پیشگیری و برخورد مناسب با اشخاصی که در شرایط ویژه اقتصادی و با سوء استفاده از نیاز مردم اقدام به احتکار یا گران فروشی کرده و موجبات نارضایتی مردم را فراهم می‌آورند، دولت لایحه اصلاح و تکمیل برخی از قوانین مربوط به تعزیرات را با قید دو فوریت به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.