سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نصرالله: بازدارندگی دشمن در حال فروپاشی است

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | چهارشنبه، 30 خرداد 1403 - 20:13
دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: «دشمن به تلفات خود در جبهه شمال اعتراف نمی‌کند و وجهه بازدارندگی دشمن در حال فروپاشی است».
مقاومت،لبنان،شهيد،ابوطالب،دشمن،شهادت،سيد،صهيونيستي،نصرالله،ح ...

«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان امروز چهارشنبه در مراسم یادبود شهید «طالب سامی عبدالله» ملقب به حاج ابوطالب یکی از فرماندهان مقاومت لبنان در مجتمع امام مجتبی علیه السلام در ضاحیه جنوبی بیروت سخنرانی کرد.
حزب‌الله لبنان چهارشنبه هفته گذشته اعلام کرد حاج ابوطالب در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به شهرک «جویا» در جنوب لبنان به شهادت رسیده است.
دبیرکل حزب‌الله لبنان در ابتدای سخنرانی خود شهادت شهدای امروز و هفته‌های گذشته محور مقاومت را تبریک و تسلیت گفت و از خداوند متعال برای این شهدا علو درجات مسالت کرد.
حزب‌الله لبنان امروز از شهادت چهار رزمنده خود در راه قدس خبر داد.
شهادت، خطرناک‌ترین موضوعی است که دشمن با آن روبرو است
سید حسن نصرالله در سخنرانی خود گفت: شهادت در فهم اسلامی افتخاری از جانب خداوند، پیروزی بزرگ و نصرتی سرنوشت‌ساز برای هر فردی است که به آن دست یابد.
او با بیان اینکه «شهادت نه شکست است و نه مرگ»، گفت: این یک نقطه قوت در جبهه‌های مقاومت است و خطرناک‌ترین موضوعی است که دشمن با آن روبروست؛ این است که هر رزمنده‌ای در این میدان‌ها می‌جنگد، حامل این فرهنگ، این فکر و ایمان است.
دبیرکل حزب‌الله خاطر نشان کرد: شکیبایی در برابر مصیبت‌های ناگوار، امری بزرگ است و این چیزی است که از خانواده شهدا می‌بینیم که یقین دارند شهید آنها به زندگی ابدی منتقل شده است.
فضای مقاومت سرشار از این فرهنگ، ایمان و شکیبایی است و از این روست که رزمندگان مقاومت دچار سستی نمی‌شوند.
سید مقاومت با اشاره به شهید حاج ابوطالب تصریح کرد شهید ابوطالب در سن ۱۵ سالگی به صفوف مقاومت پیوست و مانند سایر فرماندهان یک رزمنده معمولی بود که پیشرفت کرد و در جوانی چندین منصب داشت.
او از نیرو‌های حزب‌الله بود که از مردم بوسنی و هرزگوین دفاع کرد و سال‌ها در آنجا ماند.
شهید ابوطالب مرد میدان بود
دبیرکل حزب‌الله لبنان در خصوص سجایای اخلاقی شهید حاج ابوطالب گفت: او به دینداری، ایمان، منش و خوش رفتاری و تواضع معروف بود و در مورد آخرت خود بسیار می‌اندیشید و با خوشرویی در چهره و غم در دلش برای آخرت خود بسیار تلاش می‌کرد و برای خانواده، مردم و مقاومت یار و یاور بود.
شهید حاج ابوطالب به شهید ابوطالب به مدیریت خوب، کارآمدی بالا، تلفیقی از علم، کار، تجربه و تخصص و داشتن روحیه بالا حتی در شرایط دشوار معروف بود و به سختی‌ها به چشم حقارت می‌نگریست بودند و در مقابل آنها تسلیم نمی‌شد.
او افزود: شهید ابوطالب واقعاً مرد میدان و خط مقدم تا شهادت بود و هر جا که بود، دلت را سرشار از اطمینان و یقین می‌کرد چرا که می‌دانستی کوهی استوار داری که می‌توانی به او تکیه کنی و به تشخیص و شجاعت او و پیروزی‌ای که به دست او حاصل می‌شود، اعتماد کنی.
سید نصرالله گفت: ضایعه از دست دادن شهید فرمانده ابوطالب بسیار سنگین است، اما همین برای ما کافی است که آنها شهید شدند و رهبران و مجاهدانی را بر جای گذاشتند تا پس از او راه را ادامه دهند، بنابراین پاسخ به جنایت ترور از سوی یگان نصر که شهید فرماندهی آن را بر عهده داشت این بود که این یگان عزم و اراده خود را برای تکمیل مسیر او جزم کند.
سید مقاومت تاکید کرد حاج ابوطالب اولین فرمانده میدانی بود که در حمایت از غزه و مقاومت دلیرانه آن جبهه گشود تا اینکه به شهادت رسید.
دشمن به تلفات خود در جبهه شمال اعتراف نمی‌کند
دبیرکل حزب‌الله تاکید کرد: جبهه حمایت لبنان نقش بارزی در وارد کردن خسارت به دشمن داشته است و به تحمیل خسارات جانی، مادی، معنوی و روحی به دشمن ادامه می‌دهد و یکی از بارزترین شواهد مؤثر بودن و موفقیت آن، فریادها، ناله‌ها و تهدید‌هایی است که از سوی دشمن شنیده می‌شود.
او در ادامه گفت: دشمن از حمله مقاومت به الجلیل هراس دارد و در صورت تحمیل جنگ به لبنان، این احتمال وجود دارد.
رژیم صهیونیستی به تلفات خود در جبهه شمال اعتراف نمی‌کند، اما نمی‌تواند وجود هزاران آواره را کتمان کند.
وجهه بازدارندگی دشمن در حال فروپاشی است و ارتش شکست خورده و متلاشی به نظر می‌رسد.
سید حسن نصرالله افزود: مقاومت لبنان کشاورزی، صنعت و گردشگری را در شمال فلسطین اشغالی مختل کرده است.
فشار سنگین مقاومت لبنان در کنار دیگر جبهه‌های مقاومت علیه رژیم صهیونیستی روی مذاکرات آتش‌بس هم تاثیر می‌گذارد.
اگر جبهه‌های دیگر نبود، شرایط برای شکست حماس فراهم بود
سید نصرالله فاش کرد که از زمان شروع عملیات «طوفان‌الاقصی» یک دستگاه رسانه‌ای وجود دارد که وظیفه‌اش کوچک شمردن جبهه‌های پشتیبانی و حوادث نوار غزه است.
«در حالی که طبق اذعان فرماندهان ارشد رژیم صهیونیستی، اگر این جبهه‌ها نبود شرایط برای شکست حماس فراهم بود.
بخشی از جنگ رسانه‌ای و روانی دشمن اعتراف نکردن به کشته‌ها و تلفاتش است در حالی که رسانه‌های نظامی عملیات‌ها را منتشر می‌کنند».
دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت دشمن صهیونیستی از وقوع جنگ در جبهه شمال هراس دارد و همین مساله تاثیر زیادی بر جنگ در غزه می‌گذارد و رژیم صهیونیستی را وادار به صرفه‌جویی در مهمات می‌کند.
سید حسن نصرالله همچنین با اشاره به حمایت جبهه یمن از مردم غزه و مقاومت فلسطین و حملات جنبش انصارالله یمن به کشتی‌های مرتبط با رژیم صهیونیستی گفت «۲ ناوگان مهم جهان (آمریکا و انگلیس) در برابر حملات انصارالله به کشتی‌های عازم بنادر فلسطین اشغالی به شدت شکست خورده‌اند».
درحال تکمیل...