سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

گوشت‌های فاسد از مغولستان به تهران

آفتاب | اجتماعی و حوادث | چهارشنبه، 30 خرداد 1403 - 20:06
رئیس پلیس امنیت اقتصادی با تشریح اقدام این پلیس در جلوگیری از توزیع ۷۰ تن گوشت فاسد گفت: این محموله از کشور مغولستان وارد شده بود که به دلیل بوی تعفن لاشه ها از خروج کامیون‌ها جلوگیری شد.
اقتصادي،امنيت،فاسد،پليس،رحيمي،سردار،اشاره،تهران

گوشت‌های فاسد از مغولستان به تهران
سردار حسین رحیمی با اشاره به اینکه در پی دریافت اخبار و اطلاعاتی پیرامون دپو گوشت‌های فاسد در سردخانه‌ای در جنوب تهران موضوع سریعا در دستور کار قرار داده شد، بیان داشت: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد ۷۰ تن گوشت گرم گوسفندی وارداتی از کشور مغولستان پس از تایید اداره کل دامپزشکی استان البرز بارگیری و توزیع شده است.
وی افزود: در میدان پیروزی تهران به دلیل بو دادن گوشت‌ها اجازه تخلیه آن را نمی‌دهند و گوشت‌ها به سردخانه‌ای در شاد آباد انتقال داده می‌شود که به علت تعلل در تخلیه و عدم هماهنگی‌های دیگر، لاشه‌های داخل یخچال‌های کامیون‌ها بوی تعفن می‌گیرند و نماینده دامپزشکی مستقر در داخل سردخانه برابر وظایف سازمانی خود از خروج کامیون‌ها جلوگیری می‌کند.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی با اشاره به اینکه به منظور جلوگیری از عرضه گوشت‌های فاسد شده به هر شکل ممکن دیگر به مردم پلیس امنیت اقتصادی پیگیر این موضوع است، گفت: این گونه اقدامات سلامت مردم و امنیت اقتصادی و روانی جامعه را مخدوش می‌کند.
سردار رحیمی با اشاره به توقیف و جلوگیری از توزیع این گوشت‌های فاسد، گفت: این گوشت‌ها با ارز تخصیصی وارد شده و با پیگیری‌های اولیه مشخص شد که در پی این سهل انگاری خسارتی بالغ بر ۲۱ میلیارد تومان به بیت المال وارد شده است.
وی از هموطنان خواست اخبار و اطلاعات خود در خود را در زمینه جرایم و مفاسد اقتصادی با شماره تلفن۰۹۶۳۰۰ به پلیس امنیت اقتصادی اطلاع دهند.
سردار رحیمی عنوان داشت: پیگیری پرونده مقصرین و متهمان این پرونده در دستور کار پلیس امنیت اقتصادی قرار دارد.