خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 04 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

طوفان گرد و غبار یزد را در بر گرفت/ دید در یزد به کمترین حد رسید

مشرق | اجتماعی و حوادث | یکشنبه، 27 خرداد 1403 - 17:43
در پی وقوع طوفان و گرد و غبار شدید در شهر یزد، دید افقی به کمترین حد ممکن کاهش یافته و کیفیت هوا برای تمامی گروه‌ها نامناسب و ناسالم شده است. این وضعیت بحرانی از روز جمعه آغاز شده و تا یکشنبه ادامه خواهد داشت.
يزد،استان،طوفان،گرد

به گزارش مشرق، آسمان استان یزد همانند دو روز گذشته با وزش باد بسیار شدید و گرد و عبار همراه است و بخش‌های مختلف استان شاهد طوفان است.
اداره کل هواشناسی استان یزد پیش از این با صدور هشدار زرد، نسبت به وقوع این پدیده در استان یزد هشدار داده بود؛ براساس اعلام این سازمان، طوفان و گرد و غبار می‌تواند مشکلاتی جدی برای سلامت عمومی به وجود آورد و توصیه کرده است که مردم از ترددهای غیرضروری خودداری نمایند.
این طوفان باعث کاهش شدید دید افقی شده و باد با شدت بسیار زیادی در حال وزیدن است و ریزگردها و گرد و غبار در تمام آسمان یزد پخش شده است.
در برخی از نقاط استان یزد طوفان منجر به شکسته شدن درختان و افتادن آن بر روی درختان و دیوارها شده که با خسارت‌های مالی همراه بوده است.