خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 04 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تولید تخم مرغ خرداد به ۱۰۵ هزارتن رسید

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | یکشنبه، 27 خرداد 1403 - 17:31
رئیس اتحادیه مرغداران میهن گفت: بنابر بررسی های صورت گرفته در خردادماه ۱۰۵ هزارتن تخم مرغ تولید می‌شود که ۸ هزارتن از این میزان مازاد بر نیاز کشور است.
تخم،مرغ،هزارتن،حمايتي،خريد

حمیدرضا کاشانی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: قیمت کنونی هرکیلو تخم مرغ درب مرغداری ناشی از خرید حمایتی مازاد تولید توسط اتحادیه به ۴۷ تا ۴۸ هزارتومان رسیده است.
او قیمت منطقی هرعدد تخم مرغ فله را ۵ هزارتومان اعلام کرد و افزود: با توجه به عرضه تخم مرغ کمتر از نرخ منطقی، هر عدد تخم مرغ با نرخ ۴ هزار و ۲۰۰ تومان باید در خرده فروشی ها عرضه شود.
کاشانی با بیان اینکه مشکلی در تولید تخم مرغ نداریم، گفت: براساس بررسی های صورت گرفته تولید تخم مرغ خرداد ۱۰۵ هزارتن خواهد بود که با مصرف حداکثر ۹۷ هزارتن تخم مرغ در فصل گرما، ۸ هزارتن از این میزان مازاد بر نیاز کشور است.
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن با بیان اینکه محدودیتی در خرید حمایتی تخم مرغ وجود ندارد، گفت: خرید حمایتی تخم مرغ تا پایان تیر ادامه دارد و برآورد می شود که به ۱۰ هزارتن برسد.
خبرنگار: آزاده محبی