خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 03 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

آمادگی استان ایلام برای برگزاری انتخابات + فیلم

تسنیم | استان‌ها | یکشنبه، 27 خرداد 1403 - 16:49
رئیس ستاد انتخابات استان ایلام با بیان اینکه تمهیدات لازم برای انتخابات 8 تیر در استان اندیشیده است، گفت: 633 شعبه اخذ رای برای انتخابات تعیین شد.
انتخابات،ستاد،ايلام،استان،شعبه،رياست،مشاركت،آغاز

محمد سبحان حسنی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در ایلام اظهار داشت: ‌از زمان ابلاغ وزیر کشور در خصوص برگزاری چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری‌ ستاد انتخابات ایلام فعالیت خود را آغاز کرد.
معاون سیاسی استاندار ایلام با اشاره به هفت کمیته زیرمجموعه و تشکیل هیئت‌های اجرایی، گفت: همچنین هیئت‌های نظارت و هیئت‌های بازرسی نیز تشکیل و فعالیت خود را آغاز کردند.
حسنی با بیان اینکه 12 فرمانداری و 18 بخشداری زیر نظر ستاد انتخابات استان، کار برگزاری و مدیریت فرآیند انتخابات را بر عهده دارند، افزود: ستاد انتخابات ریاست جمهوری مانند انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان تحت عنوان دو حوزه‌ انتخابی نیست و متمرکز در ستاد انتخابات استان است.
وی تعداد شعبه های اخذ رای را 633 شعبه عنوان کرد و گفت: از این تعداد 187 شعبه به صورت سیار و تعداد 466 شعبه هم ثابت می باشد.
معاون استاندار ایلام با بیان اینکه علاوه بر ستاد انتخابات، ستاد امنیت انتخابات نیز آغاز کرده است، افزود: این ستاد مباحث مربوط به تامین امنیت انتخابات را انجام می دهد.
وی افزود: خوشبختانه تاکنون بر اساس جدول زمانبندی ابلاغ شده، همه ی فرآیندها به موقع انجام و تا به حال مشکل خاصی در این زمینه وجود نداشته است.
دبیر ستاد انتخابات ایلام با اشاره به رتبه‌‌ چهارم مشارکت مردم این استان در انتخابات اسفند ماه، گفت: پیش بینی می شود، مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری نیز مطلوب باشد.
وی در پایان گفت: از همه ی مردم ایلام انتظار می رود با توجه به حساسیت انتخابات ریاست جمهوری، مانند گذشته حضور حداکثری در پای صندوق های رای داشته باشند و این استان را چون همیشه جزو استان های اول کشور در زمینه ی مشارکت در انتخابات قرار دهند.
.
انتهای پیام/180/