خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 04 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

50 کشور دنیا مقصد صادراتی داروهای ایرانی هستند

تسنیم | اجتماعی و حوادث | یکشنبه، 27 خرداد 1403 - 16:31
دبیر شورای سیاست گذاری صادرات سازمان غذا و دارو گفت: مواد اولیه و محصولات دارویی ایران توسط حدود 100 شرکت به حدود 50 مقصد صادراتی ارسال می شود.
دارو،صادرات،داروهاي،محصولاتي،مقصد،دارويي،محصولات

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، آصف مهدوی با بیان این که مواد اولیه و محصولات دارویی ایران توسط حدود 100 شرکت به حدود 50 مقصد صادراتی ارسال می‌شود، اظهار کرد: شرکت‌‌های ایرانی با توجه به ظرفیت چند برابری خطوط تولیدی دارو در مقایسه با نیاز داخل کشور، باید با یک برنامه‌‌ریزی هدفمند از مزایای صادرات محصول همچون ارزآوری و افزایش فروش، امکان تامین مواد اولیه مورد نیاز از محل صادرات و همچنین کاهش قیمت تمام شده واحد به دلیل افزایش حجم تولید بهره‌‌مند شوند.
دبیر شورای سیاست‌گذاری صادرات سازمان غذا و دارو افزود: در حوزه صادرات دارو علاوه بر لزوم انطباق با قوانین و الزامات رگولاتوری کشورهای مقصد که خود گاه صادرکننده را از ادامه مسیر منصرف می‌سازد، موضوع مهم رقابت با محصولات دارویی وارد شده از سایر کشورهای تولیدکننده دارو، برای ورود و از آن مهم‌تر پایداری حضور در بازار هدف در میان است.
وی گفت: داروهای تولید شده در ایران به لحاظ قیمت با محصولاتی مانند داروهای اروپایی و به لحاظ کیفیت با محصولاتی مانند داروهای هندی رقابت‌پذیر است.
انتهای پیام/