خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 04 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

گیلان ‌برای ساخت مسکن ‌نهضت ملی مشکل زمین دارد

تسنیم | استان‌ها | یکشنبه، 27 خرداد 1403 - 16:30
استاندار گیلان با بیان اینکه در گیلان با مشکل اراضی برای ساخت مسکن در طرح نهضت ملی مواجه است، گفت: یکی از دلائل وجود این مشکل، شرایط زیست محیطی و بستر خاک است که وضعیت گیلان را نسبت به دیگر استان ها متمایز می کند.
مسكن،ساخت،گيلان،اراضي،ملي،طرح،نهضت،شهرسازي،بلااستفاده،عباسي

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، اسدلله عباسی ظهر امروز در جلسه شورای عالی مسکن که با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی در سالن الغدیر استانداری برگزار شد، با بیان اینکه بافت‌های فرسوده و بلااستفاده در گیلان باید شناسایی شوند، اظهار کرد: برخی دولت‌های گذشته، اعتقادی برای ساخت مسکن نداشتند که این امر باعث مشکلاتی در حوزه مسکن در کشور شد.
وی با بیان اینکه در گیلان با مشکل اراضی برای ساخت مسکن در طرح نهضت ملی مواجه است، افزود: یکی از دلائل وجود این مشکل، شرایط زیست محیطی و بستر خاک است که وضعیت گیلان را نسبت به دیگر استان‌ها متمایز می‌کند.
استاندار گیلان با بیان اینکه اقتصاد مردم گیلان بر مبنای کشاورزی و تولیدات دامی است، گفت: گیلان برای ساخت مسکن نمی‌تواند در هر جایی اقدام به ساخت مسکن کند و باید عواملی مانند زمین‌های ملی و کشاورزی، اماکن تاریخی و گردشگری و غیره در نظر گرفته شود و از زمین‌های شناسایی نشده خارج از محدوده و بلااستفاده می‌توان برای ساخت مسکن استفاده کرد.
عباسی با اشاره به تعهد ساخت یک هزار و چهل واحد در استان گیلان بیان کرد: برای تحقق به وعده دولت در تامین مسکن در گیلان نیاز است تا بانک‌های عامل به وظایف خود برای پرداخت تسهیلات جهت ساخت مسکن عمل کنند.
وی با بیان اینکه با توجه محدودیت زمین و شرایط زیست محیطی و بستر خاک، نیاز است تا ساختمان‌های چند طبقه در گیلان ساخته شود، افزود: یکی دیگر از مشکلات موجود در ساخت نهضت ملی مسکن قرار گرفتن برخی از اراضی در طرح هادی است و برخی از اراضی برای ساخت مسکن در طرح هستند که باید بازنگری شوند.
علی تبیان معاون وزیر راه و شهرسازی نیز با اشاره به اقدامات موثر در ساخت مسکن در طرح نهضت ملی اظهار کرد: گیلان دارای محدودیت‌هایی در اعطای اراضی برای ساخت مسکن است ولی دستگاه‌های با کمی همت می‌توانند اراضی خود را برای اجرای نهضت ملی در اختیار نهاد مربوطه قرار دهند.
وی با بیان اینکه ساخت مسکن فقط وظیفه وزارت راه و مسکن شهرسازی نبوده و همه ارگان‌ها نقش مهمی در تولید مسکن داشته و باید با وحدت به این امر توجه کنند، گفت: در گیلان، روستاها به هم دیگر چسبیده است لذا در بازنگری طرح هادی می‌توانیم اقدامات خوبی را در حوزه مسکن رقم بزنیم.
انتهای پیام/.