خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 03 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اختلاف سران صهیونیست درباره «آتش‌بس تاکتیکی» در نوار غزه - تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | یکشنبه، 27 خرداد 1403 - 16:13
بیانیه ارتش رژیم اسرائیل مبنی بر اجرای آتش بس تاکتیکی در جنوب نوار غزه موجب خشم وزیر تندروی این رژیم شد.
رژيم،غزه،ارتش،تاكتيكي،صهيونيستي،نوار،اسرائيل،جنوب،تاكيد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، ایتمار بن گویر، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی امروز یکشنبه به بیانیه ارتش این رژیم مبنی بر اجرای آتش‌بس تاکتیکی در جنوب نوار غزه واکنش نشان داد و گفت که هرکس تصمیم به آتش‌بس تاکتیکی جهت ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه بگیرد، به ویژه زمانی که نظامیان اسرائیل در جنگ کشته می‌شوند، نباید در منصب خود باقی بماند.
ارتش رژیم صهیونیستی آنچه را که آتش‌بس تاکتیکی در جنوب نوار غزه خوانده است، اعلام کرده است اجازه می‌دهد مقادیر بیشتری از کمک های بشردوستانه به نوار غزه وارد شود.
ارتش رژیم اسرائیل در شبکه اجتماعی x اعلام کرد که آتش‌بس تاکتیکی از ساعت هشت صبح در منطقه رفح آغاز می‌شود و تا ساعت هفت شب به قوت خود باقی خواهد بود و تا اطلاع ثانوی هر روز این آتش‌بس ادامه خواهد داشت.
ارتش رژیم صهیونیستی تاکید کرد که به کامیون‌های کمک‌رسانی اجازه خواهند داد از گذرگاه کرم ابوسالم که تحت کنترل اسرائیل است به جاده صلاح الدین که از نوار غزه می‌گذرد، برسند و تدارکات را به مناطق دیگر در شمال غزه برسانند.
ارتش اشغالگر رژیم صهیونیستی افزود که این تصمیم با هماهنگی سازمان ملل و آژانس‌های امداد رسانی بین‌المللی اتخاذ شده است.
رادیو ارتش رژیم اسرائیل از عدم اطلاع یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی درباره آتش‌بس تاکتیکی در جنوب غزه خبر داد و تاکید کرد: گالانت از قبل اطلاعی از آتش‌بس تاکتیکی در جنوب نوار غزه نداشت و ارتش مجبور به صدور بیانیه ای توضیحی شد.
کانال 14 رژیم صهیونیستی نیز گزارش داد: نتانیاهو آتش‌بس تاکتیکی را از رسانه‌ها شنید وگفت که این آتش بس غیرقابل قبول است و تاکید کرد که در سیاست ارتش اسرائیل تغییری ایجاد نخواهد شد.
انتهای پیام/