خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 04 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کرملین: پوتین مذاکره با کی‌یف را رد نمی‌کند

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | یکشنبه، 27 خرداد 1403 - 15:55
سخنگوی کرملین امروز تاکید کرد که رئیس‌جمهور روسیه مذاکره با اوکراین را رد نمی‌کند، اما تضمین می‌خواهد.
اوكراين،روسيه،پوتين،مذاكره،صلح،ناتو،مواضع،كنفرانس

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین امروز یکشنبه تاکید کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه مذاکره با اوکراین را رد نمی‌کند، اما به گفته خبرگزاری‌های روسی، تضمین‌هایی برای اعتبار هرگونه مذاکره لازم است.
براساس گزارش العربیه، همزمان، دیمیترو کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین اعلام کرد که مواضع کی‌یف در تدوین بیانیه پایانی اجلاس سران جهان که برای دستیابی به صلح در کشورش که در حال جنگ با روسیه است، در نظر گرفته شده است.
او همچنین افزود که متن متعادل است.
همه مواضع که اوکراین به عنوان اصول بر آنها اصرار دارد در نظر گرفته شد.
کولبا همچنین اشاره کرد: روسیه ممکن است در نشست آینده شرکت کند، اما شرط پوتین مبنی بر اینکه کی یف ۴ منطقه در اوکراین و پیوستن به ناتو را باید رها کند، نمی‌پذیریم.
این مقام اوکراینی گفت: البته ما کاملا درک می‌کنیم که زمانی می‌رسد که لازم است با روسیه گفتگو کنیم، اما موضع ما کاملا روشن است.
در این کنفرانس دو روزه (کنفرانس صلح اوکراین در سوئیس) هیچ طرح صلح جایگزین مورد بحث قرار نگرفت.
پوتین روز جمعه گفت که اگر کی‌یف نیروهای خود را از چهار منطقه‌ای که مسکو اعتقاد دارد متعلق به روسیه است خارج و همچنین از حضور در ناتو صرف‌نظر کند، روسیه آماده است دستور آتش‌بس در اوکراین را صادر کند و با دولت این کشور وارد مذاکره شود.
مترجم: مینا عظیمی