خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 03 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دستگیری کلاهبردار هشت میلیاردی سایت دیوار

آفتاب | اجتماعی و حوادث | یکشنبه، 27 خرداد 1403 - 15:36
رئیس پلیس فتا لرستان از دستگیری کلاهبردار تحت عنوان آگهی رهن منزل مسکونی در سایت دیوار‎ با هوشیاری و تلاش کارشناسان این پلیس خبر داد.
رهن،منزل،پليس،قرار،سپهوند،ديوار،سايت،متهم،مراجعه،كارشناسان،ا ...

دستگیری کلاهبردار هشت میلیاردی سایت دیوار
سرگرد حسین سپهوند بیست و هفتم خرداد در جمع خبرنگاران بیان کرد: در پی مراجعه و اعلام ‏شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر مشاهده آگهی رهن منزل مسکونی در ‏سایت‌ دیوار که در نهایت منجر به کلاه‌برداری از آن‌ها شده است، پیگیری موضوع در دستور کار مأمورین ‏پلیس فتا لرستان قرار گرفت.‏
وی افزود: پس از اخذ اظهارات شکات و بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد قربانیان با مشاهده آگهی رهن منزل با قیمتی بسیار مناسب و پایین‌تر از قیمت منازل هم رده، ضمن قرار ملاقات حضوری با متهم مبالغی را به‌عنوان بیعانه و یا مبلغ کامل رهن به ایشان پرداخت کرده که متأسفانه ایشان پس از دریافت مبلغ دیگر پاسخگوی تماس‌های آن‌ها نبوده و تلفن همراه خود را خاموش نموده است.
این مقام مسئول ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات پلیسی و بررسی مستندات جمع‌آوری شده متهم را در خرم‌آباد شناسایی و دستگیر کرده و در اختیار مقام قضایی قرار دادند.
سپهوند تصریح کرد: این فرد با انجام قرار حضوری با قربانیان و نشان دادن منزلی که متعلق به ایشان نبوده، آن‌ها را فریب داده و در مجموع مبالغی بالغ‌بر ۸ میلیارد ریال را از آن‌ها به‌عنوان بیعانه دریافت کرده است.
رئیس پلیس فتا استان لرستان بیان داشت: متهم آقایی ۲۹ ساله بوده که با سوءاستفاده از اعتماد کاربران و درج آگهی‌های دروغین در بستر سایت دیوار، اقدام به کلاه‌برداری از ۸ نفر کرده است.
سپهوند از عموم شهروندان خواست برای اجاره و رهن منزل حتماً از املاک‌های رسمی در سطح شهر اقدام و حتی اگر منزلی را در بستر اینترنت جستجو و پسند کردند، حتماً جهت ثبت معامله به بنگاه و دفترهای رسمی دارای مجوز مراجعه تا ضمن بررسی مدارک منزل و هویت فرد توسط کارشناسان مربوطه قبل از واریز وجه اطمینان حاصل نمایید.
وی خاطرنشان کرد: در صورت بروز هرگونه مشکل و مواجهه با جرائم رایانه‌ای با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.fata.gov.ir و ثبت مشکل در قسمت درخواست‌های مردمی و یا با شماره‌گیری ۰۹۶۳۸۰ مرکز امـداد و فوریت‌های سایبـری به جهت استفاده از مشاوره‌ها و راهنمایی‌های کارشناسان این پلیس در جهت رفع مشکلات احتمالی خود اقدام کنند.