خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 04 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

احتمال برخورد قضایی با رضا جاودانی

مشرق | ورزشی | یکشنبه، 27 خرداد 1403 - 15:25
احتمال برخورد قضایی با عضو کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال قوت گرفت.
كميته،انضباطي،قضايي،عضو،جاوداني،فدراسيون،پرونده

به گزارش مشرق، در شرایطی که پرونده باشگاه مس رفسنجان، همچنان در دادگستری استان کرمان در جریان است و حتی رای دادگاه بدوی نیز در این خصوص صادر نشده، رضا جاودانی، عضو کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال به تازگی در گفت و گو با یکی از برنامه‌های فضای مجازی، اطلاعاتی را درمورد این پرونده اعلام کرد که ظاهرا بسیاری از آنها در این پرونده وجود ندارد و عضو حقوقدان رکن قضایی فدراسیون فوتبال تنها طبق شنیده‌هایش درمورد آنها صحبت کرده است.
هرچند بلافاصله پس از این برنامه ابوالفضل حسن‌زاده محمدی، ریاست کمیته انضباطی این مسائل را "تنها دیدگاه شخصی جاودانی عنوان کرده و اعلام کرد هیچ گونه ارتباطی با جایگاه تشکیلاتی نامبرده نداشته، ندارد و نخواهد داشت."
ارکان قضایی فدراسیون طبق قوانین و آیین نامه‌های فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا از هرگونه مصاحبه و گفت و گو و ....ممنوع هستند.
حتی اگر آنها اطلاعاتی داشته باشند، باید در اختیار مراجع قضایی قرار بدهند.
در حال حاضر عضو کمیته انضباطی که آیین‌نامه‌ را نقض کرده باید مستندات خود را به کمیته اخلاق ارائه بدهد.
حتی این احتمال وجود دارد این عضو کمیته انضباطی با اثبات نکردن اظهاراتش، با برخورد قضایی مواجه شود.
با این تفاسیر به نظر می‌رسد احتمال برکناری جاودانی از کمیته انضباطی به دلیل نقض آیین‌نامه بسیار بالا است و باید دید کمیته اخلاق نسبت به تخلف وی چه تصمیمی خواهد گرفت.