سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مطالبه 120 میلیاردی شرکت آبفای خراسان جنوبی از مشترکان

تسنیم | استان‌ها | یکشنبه، 27 خرداد 1403 - 15:13
مدیرعامل شرکت آبفای خراسان جنوبی با بیان اینکه این شرکت بالغ بر 120 میلیارد تومان از دستگاه های اجرایی و مشترکان خانگی مطالبه دارد، گفت: برای ادامه خدمت رسانی به مردم نیاز تا ابن مطالبات هرچه زودتر وصول شود.
استان،آب،آبرساني،آبي،غيرمجاز،روستا،دوستي،تنش،كيلومتر،100،اصل ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، مهدی دوستی پیش از ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته صرفه‌جویی در مصرف آب برگزار شد، اظهار داشت: از 25 خرداد تا 31 تیرماه به نام هفته صرفه‌جویی نامگذاری شده است.
با وجود اینکه امسال بارندگی خوبی در سطح استان اتفاق افتاد، اما کماکان دچار تنش آبی هستیم.
صرفه‌جویی باید در کشور و به ویژه در استان ما ساری و جاری باشد و وقتی صرفه‌جویی به طور مکرر انجام شود خود به خود مشکلات و تنش‌های آبی نیز حل خواهد شد.
وی، حفظ و صیانت از آبخوان‌ها را امری مهم و ضروری عنوان و بیان کرد: صیانت از آبخوان‌ها خیلی مهم است و باید در دستور کار باشد و همچنین صیانت از آبخوان‌های استان باید خط قرمز دستگاه‌های اجرایی باشد.
مدیرعامل شرکت آبفای خراسان جنوبی با اشاره به طولانی شدن بحث انتقال پروژه آب گفت: اگر این پروژه طولانی شده به دلیل محدودیت منابع آبی و کمبود اعتبارات بوده است.
وجود 110 مجتمع آبرسانی روستایی در استان
وی به وضعیت آب استان اشاره کرد و ادامه داد: در حال حاضر 31 شهر استان وضعیت آبی پایداری دارند و همچنین 110 مجتمع آبرسانی روستایی در یک هزار و 500 روستا به مردم خدمات می‌دهند که حداقل تنش بحران آبی را در این روستاها داریم و امید است با همیاری و همکاری روستائیان مدیریت سخت و پیک تابستان را سپری کنیم.
مدیرعامل شرکت آبفای خراسان جنوبی با بیان اینکه سرانه تولید ما 3 برابر میانگین است، گفت: مشکل ما در تابستان و کمبود آب در ایام پیک به دلیل مصارف غیرمجاز و انشعابات غیرمجازی است که فعال می‌شود.
شناسایی 100 انشعاب غیرمجاز در استان
دوستی از شناسایی 100 انشعاب غیرمجاز در سه ماه امسال در استان خبر داد و گفت: در سال گذشته نیز 400 انشعاب غیرمجاز در سطح استان شناسایی شده است.
وی با بیان اینکه این شرکت وظیفه تامین آب دام را ندارد و روستاییان عزیز خواهش داریم در این زمینه مطالبه نکنند تاکید کرد: برای حل تنش آبی روستاهای پر جمعیت شهرستان درمیان نیز مجتمع فخررود طی 10 روز آینده به بهره‌برداری می‌رسد تا تنش آبی روستاهای پر جمعیت این شهرستان کم شود و همچنین پروژه آبرسانی به بیرجند نیز 70 درصد وارد مدار بهره‌برداری شده و 30 درصد در دست اجراست.
اضافه شدن 2 تانکر به ناوگان آبرسانی سیار
وی با بیان اینکه امسال در 65 روستا آبرسانی یا پایدارسازی انجام شده است، گفت: برخی روستاها دچار افت شدید کیفیت شده و اگر سالی 100 کیلومتر شبکه را اصلاح کنیم 100 شبکه فرسوده باز اضافه می‌شود.
دوستی ادامه داد: 2 تانکر جدید به ناوگان آبرسانی اضافه شده و در مواقع شلوغ مانند محرم از ظرفیت بسیج، ارتش و سپاه استفاده می‌شود و در حال حاضر 31 ناوگان آماده به کار داریم که خدمات آبرسانی سیار به 450 روستا را انجام می‌دهند که در پیک مصرف که نیمه تیرماه است به 500 روستا می‌رسد‌.
هدررفت 27 درصدی آب در استان
مدیر عامل شرکت آبفای خراسان جنوبی هدررفت آب در استان را 27 درصد اعلام و بیان کرد: اقدامات برنامه‌ای در بحث اصلاح و مدیریت فشار آب داریم و همچنین 6 هزار کیلومتر شبکه توزیع و 6 هزار کیلومتر خطوط انتقال ما است که از این میزان 650 کیلومتر نیاز به اصلاح و بازسازی دارد.
دوستی با بیان اینکه اعتبارات اصلاح شبکه اعتبارت بسیار کلانی است و نیاز به اعتبارات ملی دارد، یادآور شد: در بحث مطالبات نیز چالش جدی داریم و مطالبات زیادی در بحث خانگی دستگاه‌های اجرایی و نیروهای نظامی و انتظامی داریم که بالغ بر 120 میلیارد تومان است و برای ادامه خدمات باید بتوانیم مطالبات خود را وصول کنیم.
انتهای پیام/253/