خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 04 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نقش‌آفرینی آبادیران در جهت‌دهی فناوری به حل مشکلات محرومان - تسنیم

تسنیم | اجتماعی و حوادث | جمعه، 25 خرداد 1403 - 21:12
مدیرعامل بنیاد حیات کمیته امداد امام خمینی (ره)، در آیین اختتامیه نمایشگاه آبادیران با اشاره به ضرورت به کارگیری فناوری در مسیر محرومیت زدایی، اظهار کرد: علاوه بر تلاش برای حل معضل محرومیت، توسعه فناوری در این زمینه نیز موضوعیت دارد.
فناوري،مناطق،محروم،ايجاد،فيروزآبادي،مشاغل،خرد،اشتغال

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مرتضی فیروزآبادی؛ مدیرعامل بنیاد حیات کمیته امداد امام خمینی (ره)، در آیین اختتامیه دومین نمایشگاه ملی آبادیران، برگزاری این رویداد و برنامه ملی آبادیران را منشأ برافراشتن پرچمی برای هدایت و راهبری حوزه فناوری به سمت حل مسائل محرومان و مستضعفان دانست.
فیروزآبادی با تاکید بر کارکرد گره‌گشایی فناوری عنوان کرد: در هر جایی که انسان به دنبال انجام کار مهمی با سرعت بیشتر و هزینه کمتر باشد، توسعه فناوری به یاری وی خواهد آمد.
وی با اشاره به ضرورت به‌کارگیری فناوری در مسیر محرومیت‌زدایی، اظهار کرد: علاوه بر تلاش برای حل معضل محرومیت، توسعه فناوری در این زمینه نیز موضوعیت دارد.
مدیرعامل بنیاد حیات کمیته امداد امام خمینی (ره) اشتغال را یکی از اساسی‌ترین مسائل در مناطق محروم برشمرد و گفت: در این حوزه، سوالی اساسی وجود دارد: منابع درآمدی افراد در مناطق محروم باید بر چه مبنایی باشند؟
بخشی از این منابع باید متکی به تلاش فرد، بخش دیگر بر سرمایه و مهارت و بخش دیگر بر فناوری باشد.
آموزش و فناوری، کلید حل مشکلات تحصیلی در مناطق محروم
فیروزآبادی با اشاره به پیچیدگی‌های ایجاد اشتغال در مناطق محروم، آموزش و تحصیل را از دیگر مسائل مهم این مناطق دانست و خاطرنشان کرد: امروزه با استفاده از فناوری می‌توان آموزش را برای این مناطق در دسترس‌تر کرد.
ایجاد زنجیره مشاغل خرد، رمز موفقیت در مناطق محروم
وی با تاکید بر اهمیت ایجاد اشتغال خرد، اظهار کرد: این مشاغل زمانی می‌توانند موفق شوند و توسعه یابند که به بازار دسترسی داشته باشند.
تلاش ما بر ایجاد زنجیره مشاغل خرد و اتصال آنها به بازارهای بزرگ است.
انتهای پیام/