خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 03 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

400 عملیات نیروهای مسلح یمن علیه اهداف صهیونیستی

تسنیم | بین‌الملل | جمعه، 25 خرداد 1403 - 20:49
«محمد الوجیه»، کارشناس یمنی در ویدئویی تحلیلی برای خبرگزاری تسنیم به تشریح دستاوردهای دولت، مردم و نیروهای مسلح یمن در طول ماه های سپری شده نبرد طوفان الاقصی و در حمایت از مردم مظلوم غزه پرداخت.
يمن،يمني،مسلح،نيروهاي،فلسطين،عمليات،مقاومت،رژيم،نظامي،هدف

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «محمد الوجیه»، کارشناس یمنی در ویدئویی تحلیلی به تشریح جزئیات 400 عملیات نیروهای مسلح یمنی در طول نه ماه گذشته علیه اهداف صهیونیستی و حامیان بین‌المللی این رژیم پرداخت.
.
این کارشناس یمنی در ابتدای این ویدئو در تشریح مراحل چهارگانه حمایت دولت و مردم یمن از مردم مظلوم غزه گفت: گام‌های یمنی‌ها در حمایت از مردم فلسطین شامل هدف قرار دادن شهرهای اشغالی با استفاده از موشک‌های بالستیک، کروز و پهپاد، انجام عملیات نظامی در گذرگاه‌های مهم دریایی بین‌المللی، محاصره دریایی بنادر رژیم صهیونیستی، برگزاری راهپیمایی‌های سراسری و میلیونی در میادین مهم یمن، و در نهایت تشکیل گردان‌های موسوم به طوفان الاقصی از میان جوانان یمنی بود.
الوجیه در ادامه با اشاره به آمارهای رسمی از تعداد عملیات‌های ضدصهیونیستی نیروهای مسلح یمن گفت: یمن تا به امروز 400 عملیات نظامی را در عمق سرزمین‌های اشغالی و علیه اماکن مهم و حساس نظامی این رژیم انجام داده است.
نیروهای مسلح یمنی همچنین تنها ظرف یک ماه گذشته در جریان 38 عملیات، 91 موشک را به سمت اهداف خود شلیک کرده‌اند که از جمله آنها می‌توان به هدف قرار گرفتن ناو آمریکایی «آیزنهاور» و فرار ناوشکن انگلیسی «دایموند» اشاره کرد.
وی مهم‌ترین اقدام نیروهای مسلح یمن در حمایت از مردم غزه را رونمایی از موشک بالستیک «فلسطین» با طرح «کوفیه» فلسطینی و با بردی بالغ بر 2300 کیلومتر دانست که در اولین گام بندر ایلات را با موفقیت هدف قرار داد.
الوجیه در بخش پایانی صحبت‌های خود عملیات‌های مشترک نیروهای مسلح یمن با سایر یگان‌های محور مقاومت به ویژه مقاومت اسلامی عراق را نشانگر تحکیم روابط کشورهای اسلامی در موضوع فلسطین در زمانه انشقاق و اختلاف در صفوف دشمنان مقاومت فلسطین به ویژه در نزد صهیونیست ها دانست.
انتهای پیام/